فارس/ رئیس اوقاف و امور خیریه ساوه از تلاش به منظور تعیین تکلیف اراضی بام ساوه و حل مشکل مردم بعد از سال‌ها بلاتکلیفی خبر داد.

حجت الاسلام سعید عطاءالهی، رئیس اوقاف و امور خیریه ساوه اظهار کرد: به منظور آشنایی مردم با بقاع متبرکه و اهمیت وقف 1000 دقیقه مستند با موضوع آشنائی با موقوفات و بقاع متبرکه این شهرستان تولید شده است.
وی تصریح کرد: این مستند با موضوع آشنائی با موقوفات و بقاع متبرکه به صورت کلیپ و اجرای سرود و تواشیح برای انتشار در فضای مجازی و رسانه ملی تولید شده است.
رئیس اوقاف و امور خیریه ساوه بیان کرد: با توجه به محدودیت تجمع در آستان مقدس امامزادگان و برگزاری مراسم در دوران کرونا برنامه‌های متعددی در ایام موالید و شهادت ائمه اطهار(ع) در قالب راه اندازی 5 کاروان شادی و عزا با برنامه‌های مختلف در سطح شهر اجرا شده است.
وی گفت: همچنین در ایام کرونا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، توزیع 80 هزار پرس غذای گرم به ارزش 12 میلیارد ریال صورت گرفته است.
عطاءالهی اولویت برنامه‌های سال جاری اوقاف و امور خیریه این شهرستان را تلاش برای جذب سرمایه گذاران در انعقاد قراردادهای مشخص برای اجرای امور عمرانی مختلف امامزادگان، احیای موقوفات و رقبات مجهول و سند دار کردن آنها دانست.
وی افزود: تهیه و تدوین طرح سرمایه‌گذاری که توجیه اقتصادی دارند برای ارتقای سطح بهره وری موقوفات و بقاع متبرکه ضروری است.
رئیس اوقاف و امور خیریه ساوه گفت: موقوفات باید به سمت وقف‌های اجتماعی و نیازهای روز جامعه جهت دهی شوند، وقف در حوزه علم و فناوری از نیازهای مهم جامعه امروز است که در دنیا این اتفاق می‌افتد.
وی افزود: امروز نیاز اصلی جامعه رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، ازدواج جوانان، تهیه جهیزیه، تامین دارو و نیازهای درمانی است که متاسفانه واقفان در این موضوعات کمتر وقف می‌کنند و باید گفت که در شهرستان ساوه چنین موقوفاتی وجود ندارد.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today