ایرنا/ سرپرست شبکه بهداشت شهرستان خنداب گفت: سه هزار و ۵۷۵ شهروند خندابی براساس نوبت بندی اعلامی وزارت بهداشت در مقابل کرونا واکسینه شدند.

زهرا اسدی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب در این رابطه اظهار کرد: جمعیت سالمندان بالای ۸۰ سال شهرستان خنداب یک هزار و ۴۹۹ نفر است که تاکنون هزار و ۸۶ نفر معادل ۷۲.۵ درصد از این جامعه هدف واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
وی ادامه داد: میزان جمعیت بین ۷۵ تا ۸۰ سال شهرستان یک هزار و ۳۴ نفر است که تاکنون ۷۸۳ نفر معادل ۷۵.۷ درصد علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب یادآور شد: تعداد جمعیت افراد ۶۵ تا ۷۵ سال این شهرستان ۲ هزار و ۸۴۲ نفر است که تاکنون یک هزار و ۷۶ نفر معادل ۶۰ درصد این جامعه هدف واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
اسدی در خصوص نوع واکسن های تزریق شده به شهروندان خندابی نیز گفت: تاکنون همه نوع واکسن‌ شامل اسپوتنیک وی، بهارات، آسترازنکا، سینوفارم به جامعه هدف تزریق شده که اکنون سینوفارم چین در سطح شهرستان  موجود است و شهروندان علیه ویروس واکسینه می‌شوند.
وی ادامه داد: تمام پرسنل کادر و درمان شهرستان نیز واکسینه شدند و بیشتر افراد دوز دوم را نیز دریافت کردند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب بیان کرد: ۷۰ دوز واکسن نیز به بیماران خاص شهرستان تعلق گرفت که تاکنون ۵۸ نفر از این جامعه هدف واکسینه شدند و مابقی افراد تمایلی برای دریافت واکسن نداشتند.
اسدی در خصوص تعداد نمونه های انجام شده در شهرستان خنداب نیز عنوان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون پنج هزار و ۵۸۴ نمونه انجام شده است که از این تعداد در مجموع یک هزار و ۷۷۸ نمونه مثبت، ۲۶۳ مورد بستری، یک هزار و ۵۱۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۹۵ نفر نیز در شهرستان فوت شدند که ۵۵ نفر مرد و ۴۰ نفر نیز زن بودند.
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today