ایسنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر گفت: بیش از ۱۱ هزار ابهری واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

کوروش شعبانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر با اشاره به اینکه روزانه ۵ تا ۶ نفر به علت بیماری کرونا در بیمارستان‌های ابهر بستری می‌شوند و روند بیماران مثبت سرپایی نیز همچنان صعودی است، تصریح کرد: ۳۰ درصد از تست‌های کرونا در ابهر مثبت است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد بستری بیماران در ابهر کاهش یافته اما این به معنای این نیست که بیماری تمام شده است، بلکه ممکن است به این معنا باشد که یا ویروس کم علامت شده یا در حال بازسازی برای پیک‌های بعدی است، اضافه  کرد: متاسفانه بزرگ‌ترین مشکلی که در حوزه مبارزه با کرونا در ابهر وجود دارد، عادی‌انگاری بیماری است.
این مسئول با اشاره به اینکه کاهش بستری‌های بیماران کرونایی بهترین فرصت برای رهگیری است، ادامه داد: در این حوزه ۶ نفر به صورت اختصاصی جذب شده است اما متاسفانه شهروندان همکاری خوبی در این زمینه ندارند و به بهانه‌های مختلف از زیر تست‌های کرونا شانه خالی می‌کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر، با تاکید بر اینکه یکی دیگر از چالش‌هایی که در حوزه مبارزه با کرونا وجود دارد، تردد افراد با کرونای مثبت در خیابان‌ها و معابر شهر است، اظهار کرد: همه ما باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت شهروندان احساس مسئولیت کنیم.
شعبانی، گریزی به آخرین وضعیت واکسیناسیون در ابهر زد و افزود: از زمان آغاز واکسیناسیون تا به امروز بیش از ۱۱ هزار شهروندان ابهری در مقابله بیماری کرونا واکسینه شده‌اند که آمارها در افراد بالای ۸۰ سال ۸۵ درصد، بین ۶۵ تا ۸۰ سال ۸۰ درصد و سنین پایین‌تر ۶۶ درصد است.
وی با بیان اینکه ابهر بهترین شرایط واکسیناسیون را در استان دارد، به شرطی که واکسن‌ها به دست ما برسد، تاکید کرد: ۱۲۰۰ نفر نیز دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر با بیان اینکه ابهر ۱۵۵ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد باید ۱۲۰ هزار نفر در مقابل کرونا واکسینه شوند، گفت: با توجه به تردد عده‌ای از رانندگان ماشین‌های سنگین به استان‌های جنوبی و وجود گونه‌های هندی کرونا در استان‌ها، باید از این رانندگان تست گرفته شود.
این مسئول، یکی دیگر از مشکلات مبارزه با کرونا در ابهر را بی‌توجهی عده‌ای از اصناف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و خاطرنشان کرد: بازرسی از اصناف باید هوشمندانه و باکیفیت باشد تا سهل‌انگاری درصد کم، دامن‌گیر بقیه نشود.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today