باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: سعی کنید در زمان خرید کالا‌های اینترنتی بعد از دریافت کالا پرداخت وجه را انجام دهید.

امین یادگار نژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان در خصوص ترفند‌های مختلف کلاهبرداران سایبری در خرید‌های مجازی هشدار داد و اظهار کرد: قبل از تماس و قرار ملاقات با فرد فروشنده برای خرید کالا، ابتدا نام، شرکت سازنده و برخی اطلاعات دیگر در خصوص آن را از طریق جستجو در اینترنت به دست آورده و از قیمت حدودی آن نیز مطلع شوید.
وی افزود: حتما قبل از انجام معامله و پرداخت هزینه، ابتدا شماره تلفن و نشانی طرف معامله را بررسی کرده و از صحت آن اطمینان حاصل کرده و سعی کنید کالایی را انتخاب کنید که در شهر و محل زندگی شما واقع شده باشد.
رئیس پلیس فتا استان کرمان تصریح کرد: تا کالایی را از نزدیک ندیده‌اید به هیچ وجه مبلغی را برای ودیعه واریز نکنید و بعد از دریافت کالا پرداخت وجه را انجام دهید.
یادگار نژاد با بیان اینکه پایین بودن بیش از حد قیمت می‌تواند ترفندی برای ایجاد هیجان و عجله در افراد برای خرید سریع کالا باشد، گفت: بهتر است هنگام خرید کالا اطمینان حاصل کنید که سرقتی نباشد و قراردادی با احراز هویت طرفین معامله در حضور چند شاهد منعقد شود.
وی افزود: لینک‌های ارسالی از سوی فروشنده احتمال دارد درگاه فیشینگ بانکی باشد پس قبل از واریز هرگونه وجهی از طریق این لینک‌ها مطمئن شوید که درگاه بانکی ارسالی فیشینگ نیست.
این مقام انتظامی به هموطنان هشدار داد: چنانچه فروشنده کالا اطلاعات شخصی یا اطلاعات بانکی خود را ارائه کرد، دلیل بر اعتماد کردن به وی نیست، زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری را اعلام کرده باشد.
رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: هموطنان گرامی می‌توانند آخرین آموزش‌های لازم و هشدار‌های سایبری را از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند، ضمن آن‌که در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش گزارش مردمی اعلام کنند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar