ايرنا/ مردم ولايتمدار خوزستان در شب عيد غديرخم با برگزاري جشن‌ها و برنامه‌هاي متنوع به صورت مجازي و حضوري با رعايت پروتکل هاي بهداشتي به سرور و شادي پرداختند.

دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) در نقاط مختلف شهر هاي خوزستان با حضور در مساجد و حسينيه‌ها با توزيع شربت و شيريني سالروز ولايت‌مداري مولاي متقيان حضرت علي(ع) را جشن گرفتند. 
همچنين به علت محدويت هاي کرونا و پيشگيري از شيوع اين ويروس در برخي نقاط استان اين شب باشکوه را با برپايي رژه هاي موتوري و خودرويي در سطح شهر جشن گرفتند، دراين رژه خودرويي خودروها با پرچم هاي رنگين به نام مبارک امام علي(ع) مزين شده بودند.
مساجد، حسينيه‌ها و پايگاه هاي بسيج با نورافشاني و مولودي خواني اين ضيافت بزرگ را با رعايت پروتکل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي برگزار کردند.
کاروان هاي خودرويي در نقاط مختلف استان به مناسبت عيد غدير خم، اين رويداد بزرگ را به مردم يادآور شدند و افرادي زيادي از اين اقدام وزين فرهنگي استقبال کردند.
همزمان با اين مناسبت مذهبي، امشب جشن بزرگ تجديد بيعت با ولايت در ورزشگاه تختي اهواز ساعت ۲۱ برگزار مي‌شود.
۱۸ ذي الحجه، سالروز واقعه غدير خُم است، روزي که جبرييل امين آيه ۷۰ سوره مائده(قرآن کريم) را به پيامبر بزرگوار اسلام(ص) وحي کرد و حضرت محمد مصطفي(ص) در بازگشت از آخرين حج خود، مسلماناني را که در حج شرکت داشتند در محلي به نام غدير خم درميانه راه ميان مکه و مدينه جمع و علي ابن ابيطالب(ع) را به عنوان وصي، برادر و جانشين خود معرفي کرد.
از عيد سعيد قربان تا عيد سعيد غدير خُم به عنوان «دهه ولايت» نامگذاري شده است.

 
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today