ايرنا/ مدير فرودگاه اراک گفت: شيوع ويروس کرونا و کاهش ۶۰ درصدي ظرفيت پروازي، موجب خسارت ۱۰ ميليارد ريالي به فرودگاه اراک شده است.

رحيم‌حسين نسب، مدير فرودگاه اراک اظهار کرد: شيوع کرونا و اعلام محدوديت‌هاي پروازي فرودگاه اراک در دفعات متوالي به لغو سفرهاي پروازي انجاميده که حاصل آن کاهش درآمد بوده است.
وي ادامه داد: اين خسارت‌ها از اسفند ماه ۹۸ تاکنون شامل لغو پروازها و قراردادها، حذف خدمات و پارکينگ فرودگاه بوده است.
مدير فرودگاه اراک گفت: کرونا موجب شد تا پروازهاي عتبات عاليات و مشهددر فرودگاه اراک لغو شود و اکنون تنها پرواز عسلويه نيز با ظرفيت ۶۰ درصد داير است.
حسين‌نسب افزود: برآورد خسارت سالانه ناشي از اعمال محدوديت‌ها به خاطر شيوع کرونا در فرودگاه اراک حدود ۶ ميليارد ريال است و ادامه اين روند اقتصاد اين واحد را شکننده‌تر مي‌کند.
وي اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل ستاد کرونا و بخشنامه سازمان هواپيمايي کشور، پروازهاي فرودگاه اراک با ۶۰ درصد ظرفيت و با رعايت فاصله گذاري اجتماعي انجام مي‌شود.
فرودگاه اراک گفت: پرواز داير فرودگاه اراک اکنون تنها در روزهاي يکشنبه ساعت ۱۰ و ۳۰ از عسلويه انجام مي‌شود و مسافران عسلويه نيز يک ساعت بعد با هواپيما بوينگ ۷۳۷ سفر خود را انجام مي‌دهند.
حسين نسب افزود: دستورالعمل‌هاي ستاد کرونا و ضدعفوني اماکن ترمينال‌هاي ورودي و خروجي فرودگاه در راستاي حفظ سلامت مسافران به صورت مستمر انجام مي‌شود.
فرودگاه اراک با داشتن سه‌هزار و ۷۰۰ متر طول باند و ترمينال ۲ منظوره قابليت انجام پروازهاي داخلي و خارجي با هواپيماهاي ايرباس ۶۰۰-۳۰۰ را در تمام طول شبانه‌روز دارد.
 

  

آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today