ايسنا/ مديرکل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس خوزستان گفت: يکي از خيابان‌هاي اهواز براي اولين بار به نام يکي از زنان شهيد نامگذاري مي‌شود.

سردار عبدالرضا حاجتي، مديرکل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس خوزستان اظهار کرد: برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس در استان خوزستان از ۳۱ شهريور آغاز خواهد شد. در اين زمينه تجليل از ۲۰ هزار نفر پيشکسوت دفاع مقدس در خوزستان يکي از برنامه‌هايي است که براي هفته دفاع مقدس تدارک ديده شده است. اين پيشکسوتان شامل، خلبان‌ها، توپچي‌ها، جانبازان، همسران شهيد، مادران شهيد، کارمندان بخش هاي مختلف، پرستاران و... هستند.
وي ادامه داد: همايش تجليل از نام‌آوران پل بعثت يکي ديگر از برنامه‌هايي است در هفته دفاع مقدس اجرايي خواهد شد. تجليل از ۴۱ نويسنده برتر دفاع مقدس، تجليل از ۶۰ استاد دانشگاه، رونمايي از تنديس شهيد سبحاني و افتتاح مزار شهيد علي هاشمي از ديگر برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس در خوزستان است.
حاجتي عنوان کرد: برگزاري شب شعر در حوزه دفاع مقدس و رونمايي از ۴۱ کتاب دفاع مقدس از جمله برنامه‌هايي هستند که در هفته دفاع مقدس در خوزستان برگزار خواهند شد.
وي با اشاره به اين که امسال به دنبال توليد کتاب صوتي از دفاع مقدس هستيم افزود: بيش از سه هزار عنوان کتاب دفاع مقدس در خوزستان ثبت شده است که گنجينه بسيار خوبي از دفاع مقدس است. اکنون اين کتاب‌هاي دفاع مقدس در خوزستان به صورت کدبندي شده موجود است.
مديرکل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس خوزستان با اشاره به برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس در اهواز گفت: ۴۱ نخل به نام ۴۱ شهيد جاويدالاثر در خيابان سلمان فارسي اهواز نامگذاري خواهد شد. همچنين بازگشايي پارک بانوان با حضور ۴۱ مادر شهيد با همکاري شهرداري اهواز يکي ديگر از برنامه هاي هفته دفاع مقدس است.
حاجتي با اشاره به حضور و نقش پررنگ زنان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: همايش و تجليل از زنان که نقش اصلي در دفاع مقدس داشتند و همچنين افتتاح نمايشگاه «زن در رختشويخانه» از برنامه‌هاي بسيار مهم تدارک ديده شده براي هفته دفاع مقدس در خوزستان در حوزه زنان است.
وي افزود: يکي از خيابان‌هاي اهواز براي اولين بار به نام يکي از زنان شهيده نامگذاري مي‌شود. هماهنگي‌هاي لازم در اين زمينه انجام شده است و اميدواريم اين مهم هر چه سريع‌تر اجرايي شود.
مديرکل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس خوزستان گفت: براي زنان شهيده نتوانسته‌ايم آن طور که بايد کاري انجام دهيم. به زنان شهيده خوزستان در قد و قامت استان پرداخته نشده است و جاي کار دارد به اين مساله پرداخته شود.
حاجتي بيان کرد: بنياد بايد به حوزه آهنگ‌سازي، موسيقي و تئاتر ورود کند زيرا جوانان لذت مي‌برند که از حوزه دفاع مقدس با زبان جديدي با آنها صحبت شود.


آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today