ايرنا/ مديرعامل بنياد برکت ستاد اجرايي فرمان امام(ره) ضمن بازديد از طرح‌هاي آب‌رساني اين بنياد در خوزستان گفت: بنياد برکت به ۷۰۲ روستاي واقع در مناطق داراي تنش آبي استان ۴۰۰ کيلومتر لوله‌کشي براي آبرساني مي‌کند.

محمد ترکمانه، مديرعامل بنياد برکت ستاد اجرايي فرمان امام(ره) در سفر يک‌روزه خود به استان خوزستان از طرح هاي آب‌رساني به روستاهاي واقع در مناطق داراي تنش آبي و بحراني استان از جمله ۲۰ روستا در منطقه قلعه سحر در جاده اهواز به انديمشک بازديد کرد و در جريان آخرين پيشرفت‌ها قرار گرفت.
وي با يادآوري دستور رييس ستاد اجرايي فرمان امام(ره) مبني بر اقدام فوري در حل مساله آب شرب روستاهاي داراي تنش آبي استان خوزستان از انعقاد تفاهم‌نامه ميان بنياد و آبفاي خوزستان خبر داد و گفت: در قالب اين تفاهم‌نامه، بنياد برکت به ۷۰۲ روستاي واقع در مناطق داراي تنش آبي استان خوزستان آب‌رساني مي‌کند و به همين منظور، يک‌هزار ميليارد ريال از سوي بنياد اعتبار تخصيص داده شده است.
مديرعامل بنياد برکت خاطرنشان کرد: براي آب‌رساني به روستاهاي داراي تنش آبي در خوزستان ۴۰۰ کيلومتر لوله‌کشي لازم است که بنياد برکت نسبت به تامين ۱۷۵ کيلومتر لوله تعهد دارد و تا به امروز ۱۱۴ کيلومتر لوله را تامين و ۸۵ کيلومتر آن را تحويل آبفاي استان داده است.
به گفته ترکمانه، آبفاي خوزستان در مدت سه ماه گذشته از منابع مشترک موضوع تفاهم‌نامه، ۲۹۶ کيلومتر لوله‌گذاري را در استان به پايان رسانده است.
وي خاطرنشان کرد: تا به امروز مشکل تنش آبي در ۲۳۱ روستاي استان خوزستان به طور کامل مرتفع شده است.
مديرعامل بنياد برکت با تاکيد بر پيشرفت هر چه سريع‌تر پروژه‌هاي آب‌رساني در استان خوزستان خاطرنشان کرد: بنياد برکت بخشي از تانکرهاي مورد نياز براي آب‌رساني به روستاهاي کم‌آب را نيز تامين کرده است.
وي ادامه داد: امسال با تحت پوشش قرار گرفتن ۷۰۲ روستاي ديگر در استان خوزستان، مجموع روستاهاي هدف آب‌رساني بنياد در سال جاري به بيش از يک‌هزار و ۲۰۰ روستا رسيده است.
ترکمانه در تشريح اقدامات بنياد برکت در استان خوزستان اظهار کرد: بنياد برکت ۲۵ هزار و ۵۰۰ طرح در حوزه‌هاي توانمندسازي اقتصادي، امور زيربنايي، فرهنگي و سلامت را با اعتباري بالغ بر ۲۲ هزار و ۵۰۰ ميليارد ريال در مناطق محروم و روستايي خوزستان به بهره‌برداري رسانده يا در دست اقدام دارد.
مديرعامل بنياد برکت يادآور شد: بنياد تا به امروز ۴۰ هزار و ۶۰۵ شغل را در مناطق کم‌برخوردار خوزستان راه‌اندازي و ۱۸۷ مدرسه را افتتاح کرده است.
 
  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today