باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ایلام در خصوص کلاهبرداری تحت عنوان اخذ بیعانه در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های تبلیغاتی هشدار داد.
 
سروان محسن نادی، رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ایلام در خصوص کلاهبرداری تحت عنوان اخذ بیعانه در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های تبلیغاتی هشدار داد و بیان داشت: در این شگرد، افراد کلاهبردار کالا و یا خدماتی را با قیمت کمتر از حد معمول به فروش می‌گذارند و بعد از فروشنده درخواست پرداخت بیعانه و یا پیش پرداخت می‌کنند که پس از واریز وجه از سوی خریدار، فروشنده آگهی مذکور را حذف کرده و دیگر جوابگو نمی‌باشد.
او افزود: شهروندان هنگام خرید از سایت‌های واسطه به هیچ عنوان تحت تاثیر تبلیغات دروغین افراد سودجو قرار نگرفته و ضمن خودداری از پرداخت بیعانه حتما کالا را به صورت فیزیکی مشاهده و حضوری معامله را انجام دهند.
او مطرح کرد: از عموم مردم خواستاریم در صورت مواجهه با جرائم در فضای مجازی موضوع را سریعاً از طریق تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ و یا وب‌ سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به کارشناسان ما اطلاع دهند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/