فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۵۱ مبتلای جدید ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اعلام این خبر اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته متأسفانه ۵ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.
وی افزود: طی همین مدت خوشبختانه ۵۴ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۳۳۰ نفر رسید که از این تعداد ۸۲ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، ۲۲۸ بیمار نیز تحت نظر هستند.
تداوم وضعیت نارنجی در ۶ شهرستان
حبیب‌زاده بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، بیله‌سوار و نیر در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های گرمی، نمین، کوثر، سرعین و اصلاندوز در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
وی با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگیری از شیوع بیماری کرونا نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا در شبانه‌روز گذشته تصریح کرد: تاکنون در استان اردبیل ۷۶۱ هزار و ۴۹۲ دُز واکسن تزریق شده که از این مقدار ۵۳۳ هزار و ۵۱۷ دُز مربوط به نوبت اول و ۲۲۷ هزار و ۹۷۵ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today