ایرنا/ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: از اول امسال تا پایان شهریور ۳۶۵ میلیارد و ۴۰۳ میلیون ریال زکات در استان جمع‌آوری شده است.

سید علی موسوی جم، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اظهار کرد: تعهد شورای زکات استان در زمینه جمع‌آوری این فریضه الهی برای سال جاری ۵۷۰ میلیارد ریال است که با این روند تاکنون ۶۴ درصد از این تعهدات محقق شده است.
وی افزود: از مجموع زکات جمع‌آوری شده در سال جاری ۹۰ درصد در بخش کمک به نیازمندان و فقرا و ۱۰ درصد در بخش پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(‌ره) کردستان یادآور شد: در بخش کمک به نیازمندان چهار میلیارد و ۲۱۸ میلیون ریال آن برای کمک هزینه درمانی، دو میلیارد و ۷۶ میلیون ریال در بخش کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند هزینه شد.
موسوی جم اضافه کرد: پنج میلیارد و ۹۱ میلیون ریال نیز برای خرید و احداث مسکن، ۲۶۰ میلیون ریال در بخش تعمیر و بازسازی مسکن و ۳۱۷ میلیارد و ۵۳۶ میلیون ریال در بخش تهیه بسته‌های کمک معیشتی هزینه شده است.
وی به هزینه کرد در بخش پروژه‌های عمرانی اشاره کرد و افزود: از این میزان اعتبار ۱۶ میلیارد و ۱۱۳ میلیون ریال در بخش احداث و تعمیر مسجد، یک میلیارد و ۹۴۳ میلیون ریال در بخش احداث و تعمیر خانه عالم، چهار میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال در بخش احداث و تعمیر حوزه علمیه، ۱۵۰ میلیون در بخش احداث و تعمیر غسالخانه و ۱۵ میلیارد و ۱۷۴ میلیون ریال برای سایر پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان تعداد مبلغین به کارگیری شده شورای زکات را ۸۳ نفر اعلام کرد و یادآور شد: ۶۷۳ نفر نیز به عنوان مبلغین افتخاری با شورای زکات استان همکاری و مساعدت دارند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online