ایرنا/ رییس کمیته امداد شهرستان آوج گفت: ۷۴۰ میلیون ریال به مددجویان آسیب دیده از سیل آوج برای احداث و تعمیر منازل مسکونی و محل نگهداری دام پرداخت شد.

قربانعلی ملاحسنی رییس کمیته امداد شهرستان آوج روز دوشنبه در جلسه شورای مدیران کمیته امداد امام (ره) استان قزوین اظهار داشت: یکی از اقدامات این نهاد برای پشتیبانی از مددجویان، بیمه منازل مسکونی آنها بود که برهمین اساس منازل تمامی مددجویان در مناطق روستایی و شهری آوج در برابر حوادث غیرمترقبه بیمه شده تا در صورت بروز حادثه بتوانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.
وی اضافه کرد: در پی وقوع حادثه سیل در مرداد ماه امسال واحدهای مسکونی ۱۱ مددجوی تحت حمایت شهرستان آوج دچار آسیب شد که کارهای بررسی و تعیین خسارت آنها با حضور کارشناسان بیمه به انجام رسید.
این مسوول افزود: در نهایت و پس از انجام کار کارشناسی، ۷۴۰ میلیون ریال برای خسارت واحدهای مسکونی و محل نگهداری دام و محصولات کشاورزی مددجویان آسیب دیده از سیل پرداخت شد.
رییس کمیته امداد شهرستان آوج اظهار داشت: قرارداد بیمه منازل مسکونی مددجویان به صورت کشوری بوده که براین اساس برای تخریب کامل ۲۰۰ میلیون، تعمیرات کلی ۱۵۰ میلیون، تعمیرات جزیی ۸۰ میلیون ریال و از بین رفتن اثاثیه منزل نیز تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال خسارت پرداخت می شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today