فارس/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف مدت یک سال و نیم آینده افزن بر یک هزار و 500 نفر از نیروها در پتروشیمی گچساران تعدیل خواهند شد.

آیت اله ارمغانی فرد،  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: 17 درصد از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان گچساران ساکن می باشد که از این میزان افزون بر 78 درصد جمعیت شهری و 22 درصد روستایی است.
وی بیان کرد: نرخ رشد روستا نشینی در سال 65 در استان حدود 30 درصد بوده که این میزان در سال حال حاضر به 21 درصد کاهش یافته که باید برای پیش گیری از مشکلات مهاجرت از روستاها به سمت شهرها چاره اندیشی شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار ثبت شده نرخ بیکاری در گچساران 16 درصد بوده است.
ارمغانی فرد با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در روستاهای گچساران زیر متوسط استان و کشور می باشد، عنوان کرد: در گچساران 40 هزار و 764 نفر از جمعیت بالای 10 سال فعال هستند که از این میزان 34 هزار و 225 نفر شاغل و 6 هزار و 529 نفر بیکار می باشند.
وی گفت: درصد بیکاری در شهرها 17.8 درصد و در روستاها نیز 10.13 درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: ظرفیت سنجی و پتانسیل های گچساران را در حوزه های مختلف بخصوص در بخش های کشاورزی و دامداری آنالیز کرده و بر اساس آمارهای به دست آمده افزون بر 3 هزار و 131 کیلومتر مربع مساحت گچساران می باشد که از این میزان افزون بر 66 درصد آن مرتع و 19 درصد جنگل می باشد.
ارمغانی فرد بیان کرد: این آمار به دست آمده نشان می دهد که گچساران ظرفیت توسعه طرح های مرتبط به دام را دارد.
وی افزود: از مجموع 30 واحد دامداری صنعتی در گچساران 15 واحد آن تعطیل و از 34 طرح مرغداری این شهرستان نیز 20 واحد آن غیر فعال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اگر بتوانیم طرح های راکد یا آنهایی که زیر ظرفیت اسمی خود کار می کنند، را فعال کنیم از نظر اقتصادی به صرفه ترمی باشد.
ارمغانی فرد اضافه کرد: 6 هزار و 520 واحد صنفی در گچساران وجود دارد که افزون بر 6 هزار و 629 نفر در آنها فعالیت می کنند.
وی با اشاره به اینکه میانگین مسافرین ورودی به گچساران در سال 98 افزون بر 330 هزار نفر با 68 هزار مورد سفر بوده ، گفت: این میزان مسافر نشان دهنده این است که می توانیم حوزه گردشگری گچساران را تقویت کرده و اقدامات بیشتری در این خصوص انجام دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با عنوان اینکه در گچساران جاذبه های فرهنگی و تاریخی متعددی وجود دارد، تصریح کرد: در گچساران 27 جاذبه گردشگری و 17 جاذبه انسان ساز وجود دارد با وجود این همه جاذبه گردشگری این شهرستان تنها یک مرکز خدمات و رفاهی دارد.
ارمغانی فرد عنوان کرد: در گچساران می توان عهلاوه بر توسعه صنایع وابسته به نفت و پتروشیمی حوزه گردشگری، دامداری و کشاورزی را توسعه داد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: در خصوص به کار گیری نیروهای غیر بومی در پتروشیمی گچساران جلساتی برگزار شد و طبق آمارهای ارائه شده از سوی پتروشیمی تنها 30 درصد از نیروهای این شرکت غیر بومی هستند که برای ما حتی 1 درصد هم مهم می باشد.
ارمغانی فرد بیان کرد: تنها دلیل ارائه شده برای جذب نیروهای غیر بومی نبود مهارت های لازم در افراد بومی می باشد.
وی گفت: مهارت هایی که فنی و حرفه ای در حال حاضر ارائه می دهد بازار محور نمی باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک این شرکت به افراد دار ای مهارت های تخصصی تر نیاز دارد که اصلا این تخصص ها در منطقه وجود ندارد و اگر از الان ما و فنی حرفه ای بفکر آموزش این مهارت ها به افراد بومی نباشیم اوضاع استخدام نیروهای غیر بومی بدتر نیز خواهد شد.
ارمغانی فرد اظهار کرد: در همین راستا کارگروه مهارت را تشکیل داده و نیاز سنجی ها را آغاز کردیم و باید آموزش افراد با توجه به نیاز این شرکت ها انجام شود.
وی گفت: در آینده شاهد ریزش نیرو با شیب ملایم در پتروشیمی و اتیلن خواهیم بود که در همین راستا از هم اکنون باید اوضاع رصد شده و بخشی از این نیروها که آموزش دیده هستند را به شرکت صنایع نفت فرستاده تا جذب شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ظرف مدت یک سال و نیم آینده افزن بر یک هزار و 500 نفر از نیروها در پتروشیمی گچساران تعدیل خواهند شد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today