ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت سنندج گفت: با وجود شرایط قرمز کرونا در این شهر، بی تفاوتی و سهل‌انگاری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد و کمتر از ۳۵ درصد جمعیت آن را رعایت می‌کنند.

دکتر جهانبخش یوسفی، رئیس شبکه بهداشت سنندج اظهار کرد: سنندج تنها شهر قرمز استان است که روند ابتلا و بستری در آن افزایشی است و در شبانه روز گذشته از ۱۰ فوتی کرونا در استان، هشت نفر در این شهرستان به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه تدوام وضعیت موجود موج پنجم را به ششم گره می‌زند، اضافه کرد: دورهمی‌ها، مهمانی‌ها و مراسم‌های جشن و عزا مهمترین اماکن شیوع و چرخش ویروس است.
رئیس مرکز بهداشت سنندج با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۱۷۰ هزار دُز واکسن در استان تزریق شده است، یادآور شد: از این میزان ۸۰۰ هزار دُز نوبت اول بوده است.
دکتر یوسفی سهم سنندج را از این میزان تزریق صورت گرفته، ۳۳۳ هزار دُز اعلام و اظهار کرد: از این تعداد، ۲۳۰ هزار دُز مربوط به شهروندانی است که برای نوبت اول مراجعه کرده‌اند.
وی با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، ادامه داد: سرعت واکسیناسیون در این گروه سنی مطلوب است و امیدواریم این کار با سرعت انجام گیرد.
رئیس مرکز بهداشت سنندج، کمبود واکسن آسترزانکا را مشکلی کشوری اعلام کرد و گفت: در هفته جاری ۲۰ میلیون دُز واکسن وارد کشور می‌شود که این کمبود مرتفع خواهد شد و فاصله بین ۲ دُز این واکسن اگر ۲ تا ۳ ماه هم شود مشکلی نخواهد داشت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online