خبرگزاری بین المللی قرآن/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون بیش از ۴۶۳ هزار نفر در فارس به این بیماری مبتلا شدند. 

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، ۲۵ مهرماه در استودیو سلامت فارس بیان داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۵۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۶ هزار و ۷۹۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۴ هزار و ۵۰۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۶ هزار و ۶۳۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۳ هزار و ۴۲۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
همتی همچنین از بهبودی ۴۴۸ هزار و ۷۸۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
وی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز یک‌هزار و ۶۶۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۷۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: طی شبانه‌روز گذشته، یک‌هزار و ۷۷۶ نفر مشکوک و دارای علائم کروناویروس به مراکز ۱۶ ساعته در سطح استان مراجعه کردند که به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.
همتی در ادامه با اعلام جان‌باختن ۶ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶ هزار و ۸۳۲ نفر اعلام کرد.
وی با بیان اینکه تاکنون، دو میلیون و ۸۱۱ هزار و ۳۱۹ دُز نوبت اول و یک میلیون و ۷۰۲ هزار و ۴۸۱ دُز نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون، واکسن به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۶۳ هزار و ۳۷۵ دُز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به چهار میلیون و ۵۱۳ هزار و ۸۰۰ دُز رسید.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انجام سریع واکسیناسیون علیه کروناویروس در فارس، اظهار کرد: واکسیناسیون علیه کروناویروس به تنهایی نمی‌تواند در برابر این بیماری ایمنی ایجاد کند، بنابراین لازم است در کنار دریافت واکسن، پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از ترددهای غیر ضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی نیز جدی گرفته شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online