ایرنا/ بنابر پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با ادامه روند کاهشی دمای هوا در این استان تا صبح فردا(شنبه) احتمال وقوع یخبندان در شهرستان‌های سربیشه، قاینات، درمیان، بیرجند و زیرکوه وجود دارد.

صبح امروز در سربیشه حداقل دمای هوا به صفر درجه رسید و برای ۲۴ ساعت آینده روند کاهشی دمای هوا در استان ادامه دارد که یخبندان شبانه هم دور از انتظار نیست.
بر این اساس صبح فردا(شنبه) با فراگیر شدن سرما و یخبندان در برخی نواحی شمال شرق و مرکز استان و کاهش دمای هوا به صفر و زیر صفر درجه سلسیوس احتمال وقوع یخبندان وجود دارد لذا فعالان بخش کشاورزی باید تدابیر لازم را برای کاهش خسارت ناشی از سرما تا اوایل هفته آینده در نظر داشته باشند.
با توجه به داده‌های هواشناسی دمای هوا امروز در سربیشه نسبت به روز گذشته ۱۰ درجه و در بیرجند نیز ۱۲ درجه سلسیوس کاهش داشته و پیش‌بینی شده است که برای سربیشه طی هفته پیش‌رو کمینه دمای هوا صفر درجه و حتی کمتر از آن باشد.
همچنین در ۲۴ ساعت گذشته سرعت وزش باد در منطقه درح به ۱۰۱ کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی در برخی مناطق استان بر اثر وزش باد شدید و گرد و خاک کاهش یافت، برای ۲۴ ساعت آینده نیز گاهی وزش باد در منطقه رخ خواهد داد که در مرز شرقی شدیدتر خواهد بود.
بنا به این گزارش در شبانه‌روز گذشته سربیشه با حداقل دمای صفر درجه سردترین و دهسلم نهبندان با حداکثر دمای ۳۵ درجه سلسیوس بالای صفر گرمترین نقاط استان خراسان جنوبی بودند.
اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی ۲۷ مهر ماه درباره کاهش محسوس دما و وقوع سرما از روز پنجشنبه تا شنبه هفته آینده همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک طی امروز و فردا در این استان هشدار سطح نارنجی(آمادگی) صادر کرد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today