ایسنا/ رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: شهرداری شهر سنندج در حال حاضر 148 میلیارد تومان بدهی دارد.

فرزاد زارعی، رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در خصوص مشکلات موجود در استان کردستان اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری حدود 2 هزار و 110 نفر پرسنل دارد که از این تعداد 300 نفر وضعیت مشخصی دارند و بقیه پرسنل هنوز وضعیت استخدامی آن‌ها مشخص نیست و باید وضعیت این افراد مشخص شود.
وی از سید مهدی فرشادان درخواست کرد که برای رفع حل مشکل پرسنل شهرداری، مجوز تغییر وضعیت شهرداری از شرکتی به قراردادی یا پیمانی را دریافت و آن را در دستور کار قرار دهند.
زارعی با اشاره به اینکه سنندج الگوی سایر مناطق کُردنشین است، افزود: باتوجه به اهمیت شهر سنندج در مناطق کُردنشین، می‌طلبد که شهر سنندج به لحاظ گردشگری و سیما و منظر شهری در خور شان و الگو برای سایر مناطق باشد؛ اما متاسفانه بودجه شهرداری جوابگوی تامین نیازمندی‌های مردم نیست و باید با دید بهتر و حساس‌تری به شهر سنندج نگاه کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج خواستار توجه ویژه به وضعیت شهر سنندج شد و گفت: متاسفانه وعده‌هایی که در خصوص نواحی منفصل شهری داده شد تا به امروز تحقق پیدا نکرده است.
وی به عنوان شهر خلاق موسیقی سنندج گریزی زد و افزود: این عنوان نیازمند زیرساخت لازم است و در خصوص ایجاد زیرساخت‌ها با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستیم، لذا لازم است که در این حوزه تمام تلاش خود را به کار گیریم چرا که اگر نتوانیم در این حوزه اقدامی داشته باشیم این برند از شهر سنندج سلب می‌شود.
زارعی عنوان کرد: پیمانکاران بازوی اجرایی شهرداری هستند و در حال حاضر پیمانکاران در مضیقه قرار دارند، زیرا اوراق بلندمدت برای پیمانکاران به هیچ‌وجه مقرون به صرفه نیست.
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج خواستار افزایش سهمیه قیر برای شهر سنندج شد و خاطرنشان کرد: بسیاری از خیابان‌های استان قدیمی است و نیازمند بازسازی است، لذا در بحث سهمیه قیر نگاه ویژه‌ای به استان داشته باشند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online