باشگاه خبرنگاران/ مرکز بهداشت سنندج گفت: با توجه به وضعیت بیماری کرونا در سنندج بازرسین این مرکز در چهار روز گذشته از برگزاری ۲۰ مورد مناسبت‌های خانوادگی ومردمی جلوگیری کردند.

جهانبخش یوسفی، رئیس مرکز بهداشت سنندج در زمینه جلوگیری از برگزاری مناسبت‌های مختلف با توجه به وضعیت بیماری کرونا در سنندج اظهار کرد: در چهار روز گذشته بازرسین این مرکز ضمن بازدید‌های مستمر خوددر سطح شهر و پیگیری گزارشات واصله مردمی از برگزاری ۲۰ مورد مجالس ومناسبت‌های مختلف جلوگیری کردند.
وی افزود: دو باب تالار مجالس و یک باب چایخانه به علت عدم رعایت محدودیت‌های کرونایی در سه روز پلمب شدند.
یوسفی خاطرنشان کرد: بازرسی‌های مستمر از تالار‌های مجالس در خصوص عدم فعالیت یا فعالیت این اماکن به صورت روتین در دستور کار بازرسین این مرکز قرار دارد.
رئیس مرکز بهداشت سنندج بازرسی و بازدید از ماکن آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی در شهر و روستا در خصوص اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز یاد شده را از دیگر فعالیت‌های بازرسین این مرکز برشمرد.
وی افزود: در چهار روز پایانی مهر ماه جاری ۱۱ اکیپ گشت مشترک از ۵۷ مکان وکارشناسان محیطی نیز در همین مدت ۴۳۵ واحد صنفی مختلف شهری و بین راهی و مراکز تجاری و پزشکی را مورد بازدید بازرسی قرار دادند.
یوسفی گفت: کارشناسان این مرکز در زمینه نظارت بر ارائه غذای سالم به همشهریان ۱۸۳ مورد بازدید را از مراکز تهیه و عرضه مواد خوراکی و غذای آماده به انجام رسانیده‌اند.
رئیس مرکز بهداشت سنندج به پیگیری‌ها و نظارت‌های مستمر بازرسین این مرکز بر اقدامات انجام گرفته در زمینه بهبود کیفیت آب شرب شهری گریزی زد و بیان کرد: کارشناسان بهداشت محیط در این مدت ۳۰ مورد آب شرب مناطق مختلف را جهت تایید سلامت نمونه‌برداری کرده و ۲۲۳ مورد کلرسنجی را نیز به انجام رسانیده اند.
وی افزود: همچنین در همین راستا بازدید از تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان بعثت وخط انتقال فاضلاب ناحیه منفصل شهری حسن آباد و پیگیری شکایت ساکنین ۱/۱۹ بهاران در خصوص گرفتگی منهول فاضلاب بازدید توسط بازرسین بهداشت محیط به انجام رسیده است.
یوسفی گفت: در زمینه این بازدید‌های صورت گرفته ۱۷ واحد صنفی مختلف اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت نمودند.
رئیس مرکز بهداشت سنندج همچنین اذعان کرد: در مدت زمان قید شده چهار مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ و همچنین ۱۲ مورد اخطاریه‌های صادر شده بهداشتی در گذشته مورد پیگیری لازم قرار گرفت.
وی همچنین به کشف وضبط ۱۱۰ کیلوگرم انواع موادغذایی غیرقابل مصرف در این مدت اشاره کرد.
یوسفی اظهار کرد: در چهار روز گذشته نمونه گیری از ۹۱۱ نفر از شهروندان سنندجی در مراکز تست کرونا در خصوص ابتلای همشهریان به این بیماری انجام شده است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online