ایرنا/ کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: سامانه بارشی از جمعه شب وارد منطقه و استان شده و هوای زنجان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حسین سلطانی، کارشناس پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه بر اساس پیش بینی های صورت گرفته هواشناسی با ورود این سامانه، جمعه شب بارش باران در مناطق مختلف این استان آغاز خواهد شد، افزود: بیشترین بارندگی در روز شنبه ۷ آبان ماه اتفاق خواهد افتاد.
وی به وضعیت جوی زنجان اشاره و اظهار کرد: دمای فعلی شهر زنجان(مرکز استان زنجان) ۷ درجه سانتیگراد بالای صفر است که در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۵ درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد.
سلطانی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با میزان دمای ۳- درجه سانتیگراد و گیلوان از توابع شهرستان طارم نیز با دمای ۲۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط این استان بودند.
وی افزود: صبح امروز آسمان زنجان به شکل قسمتی ابری بوده و از بعدازظهر نیز با افزایش پوشش ابر، وزش باد نسبتا شدید(۴۰ تا ۵۵ کیلومتر بر ساعت) و با کاهش محسوس دما همراه می شود.
سلطانی با بیان اینکه هوای سرد تا پایان هفته جاری در استان مستقر خواهد بود، اظهار کرد: امروز بعدازظهر با نفوذ سامانه بارشی ضعیف به منطقه و این استان، برخی مناطق زنجان نیز تا صبح چهارشنبه با بارندگی خفیف و پراکنده مواجه خواهد شد که در ارتفاعات می تواند به صورت مقطعی و موضعی به شکل برف باشد.


  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today