ایسنا/ مدیرعامل آتش نشانی بجنورد، ماجرای حادثه رخ داده طی مانور زلزله در یکی از مدارس بجنورد را تشریح کرد و به بیان دلایل آن پرداخت.

مهدی جعفری، مدیرعامل آتش نشانی بجنورد با اشاره به اینکه بیشتر مدارس بجنورد درب استاندارد برای حضور ماشین‌های آتش نشانی در داخل مدرسه ندارند، اظهار کرد: در سال ۹۷ با آموزش و پرورش استان برای اصلاح سر درب‌ مدارس، مکاتبه‌ای داشتیم و هشدارهای مربوطه نیز اعلام شد اما مسئولان آموزش و پرورش هیچ‌گونه توجهی به این هشدارها نداشتند و آتش نشانی نیز مسئولیت خود را در این مورد انجام داده است.
وی با بیان اینکه امروز مانور زلزله در هنرستان اندیشه بجنورد برگزار شد، افزود: در مانور امروز، قسمت ابتدایی خودروی آتش نشانی از درب هنرستان عبور کرد اما قسمت انتهای ماشین یا همان مانیتور ماشین آتش نشانی با سر درب برخورد کرد و موجب حادثه شد که خوشبختانه این حادثه منجر به مصدومیت فردی نشد.
جعفری با اشاره به اینکه برق و گاز هنرستان پیش از شروع مانور قطع شده بود، اضافه کرد: اگر این حادثه در واقعیت رخ می‌داد، به طور قطع دردسری جدی ایجاد می‌شد و امکان به خطر افتادن جان شهروندان وجود داشت.
مدیرعامل آتش نشانی بجنورد تصریح کرد: پیش از پایان کار منازل مسکونی و مجتمع‌ها، کارشناس آتش نشانی حضور پیدا می‌کند و بررسی‌ها از استاندارسازی انجام می‌شود؛ اما این نظارت بر مدارس از سوی آتش نشانی وجود ندارد.
جعفری تصریح کرد: در حوادث واقعی که رخ می‌دهد ماشین‌های سبک و سنگین آتش نشانی در محل حادثه حضور پیدا می‌کنند و به همین خاطر باید شرایط برای حضور هر دو نوع خودروی آتش نشانی فراهم شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today