ایرنا/ مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: ۹۸ دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز در استان در ادامه نظارت‌ها و بازرسی‌ها کشف شد.

سیدمحمد حسینی نژاد، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۹۸ دستگاه استخراج غیرمجاز رمزارز کشف و ضبط شد.
وی گفت: از آغاز طرح جمع آوری ماینرهای بدون مجوز تا به حال، دو هزار و ۶۷۶ دستگاه با هماهنگی عوامل انتظامی و تعزیرات و همکاران این شرکت جمع آوری شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان با بیان این که مصرف برق هر دستگاه ماینر حدود ۱.۵ کیلووات در ساعت برآورد شده افزود: جمع مبلغ محاسبه شده در راستای استفاده از دستگاه های ماینر غیرمجاز، ۱۴۰ میلیارد ریال است.
حسینی نژاد با اشاره به این که تا به حال ۲ رزمایش همزمان در استان سمنان برای کشف و ضبط این دستگاه های بدون مجوز به اجرا درآمد، یادآور شد: در این دو برنامه ۳۱ مورد مکان های دارای ماینر شناسایی و ۴۷ مورد کشف شد.
وی با تاکید بر آزادنشدن دستگاه های رمزارز ضبط شده، تسریع در رسیدگی پرونده ها با موضوع رمزارز و رفع موانع جهت ورود به محل‌های مشکوک به استخراج رمزارز غیرمجاز، از جمله درخواست های این شرکت از نهادهای نظارتی و حاکمیتی است، اضافه کرد: تایید این شرکت قبل از واگذاری جواز تاسیس رمزارز در مکانی که انشعاب وجود دارد، استفاده نشدن از برق شبکه برای مراکزی که دارای نیروگاه تجدیدپذیر و ژنراتور هستند، اصلاح قدرت مجاز جوازهای صادره حداکثر به ۳۰ کیلووات، ثبت کلیه متقاضیان واحدهای ساخت و تولید دستگاه های رمزارز در سامانه ساما، از انتظارات این شرکت محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان تصریح کرد: لغو جوازهای صادره از سوی اداره کل صنعت،معدن و تجارت که منجر به اخذ انشعاب برق نشده‌اند، لغو شدن جواز قبلی در مجوزهای صادره جدید و یا مراجعاتی که برای تمدید جواز دارند و اخذ استعلام در کلیه مراحل صدور جواز تاسیس و تمدید جواز و صدور پروانه از توزیع برق استان، به عنوان برخی دیگر از انتظارهای این شرکت به شمار می رود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today