ایرنا/ مدیرکل حج و زیارت استان‌ سمنان گفت: چهار کاروان زیارتی با ظرفیت ۴۴۰ نفر از شهرستان های سمنان، شاهرود، و دامغان، به حج تمتع اعزام می شود.

خلیل دلپاک، مدیرکل حج و زیارت استان‌ سمنان با اشاره به اعزام حجاج ثبت نامی سال ۹۹ و تاریخ ۲۲ خرداد ۸۶ به قبل برای حج تمتع، بیان کرد: کاروان های دامغان و شاهرود با ظرفیت ۸۵ نفر و کاروان های سمنان و شاهرود با ظرفیت ۱۳۵ نفر در حال نام نویسی هستند.
وی افزود: تاکنون سه کاروان تکمیل ظرفیت شدند و کاروان ۱۳۵ نفری شاهرود در حال نام نویسی است و برای تکمیل ظرفیت در صورت نبود متقاضیان به صورت روزشمار از تاریخ ۲۲ خرداد ۸۶ به بعد نام نویسی می شود.
مدیرکل حج و زیارت استان‌سمنان ادامه داد: ۲ کاروان استان به صورت مدینه‌قبل و ۲ کاروان به صورت مدینه‌بعد و با دریافت مبلغ  ۳۷۰ میلیون ریال و ۳۹۰ میلیون ریال به سرزمین وحی اعزام می شوند. 
دلپاک، اختلاف قیمت کاروان ها را به دلیل تفاوت درجه بندی هتل های اقامتی دانست و اظهار کرد: ثبت نام جدید برای حج تمتع تاکنون اعلام نشده است.
وی با اشاره به آغاز اعزام حجاج کشور از ۲۴ خردادماه اضافه کرد: حدود یک میلیون و ۵۰۰ نفر از ثبت نامی های سال ۸۶ باقی مانده است و با وجود ظرفیت کشور و شرایط کرونا، اعزام افراد باقی مانده ۱۰ تا ۱۵ سال نیاز دارد.
مدیرکل حج و زیارت استان‌سمنان تصریح کرد: ثبت نام کاروان های عتبات عالیات نیز در دفاتر زیارتی استان امکان پذیر است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today