ایرنا/ رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از دوشنبه این هفته با ورود سامانه بارشی به جو استان، بارش باران و تگرگ آغاز می‌شود.

محمد امیدفر، رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: از دوشنبه این هفته با ورود سامانه بارشی به جو استان، بارش باران و تگرگ آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه موجب ابرناکی جو استان می شود، افزود: از دوشنبه گذر اموج تراز میانی جو موجب وزش باد گاهی شدید و تندبادهای لحظه‌ای، خیزش گردوخاک، بارش باران گاهی به صورت رگبار همراه با غرش آذرخش و در نواحی مستعد بارش تگرگ می شود.
وی اظهار کرد: آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، اختلال در تردد جاده‌ای، برخورد صاعقه و احتمال بروز خسارت در اثر شدت وزش باد به دنبال فعالیت این سامانه دور از انتظار نیست.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی به مسافران و رانندگان توصیه کرد از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.
امیدفر همچنین خواستار محکم کردن سازه های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان فرسوده و کهنسال شد و از کشاورزان خواست به توصیه های کارشناسان استان توجه کنند.
وی یادآوری کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد در ۲ روز آینده جوی نسبتا پایدار در استان حاکم خواهد شد که موجب افزایش نسبی دما می‌شود.  

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today