مهر/ رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به شدت و گستردگی آوار در ساختمان متروپل، گفت: نمی‌توان حدس زد چه فاصله زمانی عملیات آواربرداری در این ساختمان به اتمام برسد.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر در این باره اظهار کرد: به محض اطلاع از حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان بلافاصله نیروهای هلال احمر از استان‌های مختلف کشور و همه عوامل امدادی و نجاتی در اینجا حاضر شدند.
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون همه امکانات و قوای جمعیت هلال احمر در خدمت شهرستان آبادان است، افزود: عملیات امداد و نجات در این گونه حوادث بسیار مهم و پیچیده است؛ بنابراین نمی‌توان حدس زد که در چه فاصله زمانی عملیات آواربرداری در ساختمان متروپل آبادان به اتمام برسد چون کار آواربرداری و احتمال ریزش مجدد این ساختمان نیز جان و سلامت عوامل امدادی و نجاتی هلال احمر را تهدید می‌کند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور از تشکیل کمیته حمایت روحی و روانی جمعیت هلال احمر در راستای ایجاد امنیت معنوی در منطقه خبر داد و بیان کرد: این کمیته هم اکنون با خانواده‌های مفقودالاثرها صحبت می‌کند؛ البته برای استعلام مفقودالاثرها نیز اعلام شده که هرکسی مفقودالاثر دارد حتماً با سیستم بهداشت و درمان آبادان تماس بگیرد و پس از ارائه مشخصات مفقودالاثر نیز تیم‌های جمعیت هلال احمر پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.
کولیوند با تاکید بر اینکه شدت و گسترش آوارها در ساختمان متروپل آبادان زیاد است، یادآور شد: البته از نظر تجهیزات و امکانات نیز کمبودی وجود ندارد و می‌توانیم هر لحظه از خدمات سراسر شهرستان و استان استفاده کنیم.
وی با اشاره به تعداد نیروهای جمعیت هلال احمر حاضر در این حادثه گفت: ۱۰ تیم پنج نفره در قالب تیم‌های اصلی نیز کار آوار برداری و جست‌وجو را انجام می‌دهند به طور مداوم و مستمر انجام می‌دهند؛ همچنین حدود ۲ هزار نیروی جمعیت هلال احمر در شیفت‌های مختلف در حال امدادرسانی هستند.

  
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today