ایرنا/ دفتر نماینده داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: روز پنجم فروردین با نام یادروز داراب در تقویم ملی ثبت شد.

محمدجواد عسکری، نماینده داراب با اشاره به دیدار خود با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: عزت‌الله ضرغامی در این دیدار اعلام کرد که با هدف حفظ ارزش‌ها و توسعه گردشگری پس از بررسی و تشکیل پرونده مطالعاتی داراب در این وزارتخانه، روز ۵ فروردین ماه یادروز این شهرستان در تقویم ملی به ثبت رسید.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست و نماینده داراب و زرین‌دشت ثبت این روز را یک نقطه عطف در تاریخ شهرستان داراب دانست.
عسکری گفت: با ثبت این روز در تقویم ملی فرصت بی‌نظیری در تمامی حوزه‌ها به ویژه در راستای توسعه فرهنگی و ارتقای صنعت گردشگری بومی شهرستان داراب ایجاد خواهد شد.
وی با تاکید بر اهمیت حمایت از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی در رابطه با ارتقای جایگاه این قشر از جامعه، مطرح کرد: لازم است در ابعاد حقوقی و اجتماعی و همچنین نسبت به ایجاد شرایط لازم در زمینه بازارسازی و بازاریابی عرضه محصولات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اقدامات ویژه‌ای در داخل کشور و در سطح بین‌الملل برنامه‌ریزی و اجرایی شود.
نماینده داراب و زرین دشت در مجلس با اشاره به ضرورت بهره‌برداری از میراث‌فرهنگی با بکارگیری راهکارهای خلاقانه و تمرکز بر ابتکار عمل مدیران، ادامه داد: ارتقای فرهنگ گردشگری و توسعه هدفمند این صنعت با ارائه طرح و برنامه مرتبط با بهره‌برداری از ظرفیت‌ها موجود و خلق مزیت‌های نسبی در مناطق مختلف کشور و استان فارس به عنوان محور توسعه جنوب ایران نیز می‌تواند این مرز و بوم را در مسیر پیشرفت قرار دهد.
وی، تسهیل فرآیند جذب سرمایه در بعد داخلی و بین‌المللی را خواستار شد و گفت: به منظور ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و افزایش حجم کمی و ارتقاء شاخص‌های کیفی صنعت گردشگری نیازمند ایجاد سازوکارهای لازم بر مبنای قانون و با تکیه بر ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی هستیم.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online