ایرنا/ معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون هشت واحد صنعتی راکد در این استان احیا شده و به چرخه فعالیت و تولید بازگشته است.

حسن بحرینی، معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار کرد: ۱۳۴ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال برای باز راه اندازی  این واحدهای تولیدی سرمایه گذاری و با احیای آنها برای ۷۰ نفر اشتغال‌زایی شده است.
وی ادامه داد: این بنگاه‌های اقتصادی تولید کننده محصولات بتنی، تابلوی برق فشار ضعیف و متوسط، محصولات بهداشتی و آرایشی، شست و شو و دانه بندی شن و ماسه و قطعات سیمانی هستند.
معاون امور صنایع و معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: چهار مورد از بنگاه‌های اقتصادی احیا شده در شهرک‌های صنعتی استان مستقر هستند و چهار واحد نیز خارج از شهرک‌ها مستقر هستند.
بحرینی اضافه کرد: مشکلاتی که سبب توقف فعالیت این صنایع شده بود متفاوت است اما به طور کلی مسائل حقوقی و اداری، مالیاتی و بیمه کارکنان، تامین سرمایه در گردش و ماشین‌آلات از مهمترین آنها است.
وی با اشاره به نشست‌های بررسی و فعالیت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان بوشهر در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی، گفت: در زمان حاضر ۹۱ واحد صنعتی تولیدی راکد در این استان وجود دارد که حل مشکلات و احیای ۵۰  مورد از آنها تا پایان سال جاری هدف گذاری شده است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar