نماد آخرین خبر

رشد چشمگیر میزان اعتبارات تخصیصی به کهگیلویه‌وبویراحمد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
رشد چشمگیر میزان اعتبارات تخصیصی به کهگیلویه‌وبویراحمد

ایرنا/ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی یک سال گذشته تاکنون یک هزار و ۳۶۳ میلیارد تومان اعتبار در سرفصل های مختلف به این استان اختصاص یافته که نسبت به سال قبل آن از رشد چشمگیری برخوردار است.

علی شهابی نسب، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این میزان اعتبار برای تکمیل یک هزار و ۵۰۰ طرح عمرانی در فصول منابع آب، کشاورزی، حمل و نقل، عمران شهری، ورزش، فرهنگ و هنر، بهزیستی، بهداشت و سایر بخش‌ها به کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافته که رقم قابل قبول و تاثیرگذار در تقویت زیرساخت‌ها است.
به گفته وی در این مدت دو هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع مالی استانی، متوازن، ملی و سایر منابع مالی برای کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سال ۱۳۹۹ حدود ۴۷۷ میلیارد تومان بودجه از محل های مختلف به استان اختصاص یافته بود، تاکید کرد: میزان اعتبارات اختصاص یافته به استان در یک سال گذشته نسبت به یک سال پیش آن رشد چشمگیر و چند برابری یافته است.
شهابی نسب گفت: همچنین ۶۳۴ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی و اقتصادی از محل سفر رئیس دولت سیزدهم به استان اختصاص یافته است.
وی تاکید کرد: در این سفر سه هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان بودجه برای ۲۱۷ طرح زیربنایی، زیرساختی و توسعه محور در بخش‌های مختلف مانند از گردشگری، راه، آب، منابع نفت و گاز، پتروشیمی، گیاهان دارویی، صنعت و کشاورزی برای عبور از محرومیت‌ها و شتاب بخشی به روند توسعه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد به تصویب رسید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: از مهم ترین پروژه‌های عمرانی در سفر رئیس جمهور، سد تنگ سرخ، جاده پاتاوه به دهدشت، راه یاسوج به سی‌سخت، یاسوج به بابامیدان و چهار بیمارستان هستند.
شهابی‌نسب عنوان کرد: برای نمونه جاده پاتاوه به دهدشت پس از حدود ۲۸ سال تعیین تکلیف و اعتبارات لازم به آن تزریق شد.
وی اظهار کرد: در این سفر همچنین ۶۶۵ میلیون دلار اعتبار ارزی و یک هزار و ۴۸۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای پرداخت در کهگیلویه و بویراحمد به تصویب رسیده است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today