باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فعالیت بدون مجوز سرویس‌های مدرسه در قانون ممنوع اعلام شده و خانواده‌ها نباید رفت و آمد فرزندان خود را به این سرویس‌ها واگذار کنند.

سرهنگ محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: فعالیت بدون مجوز سرویس‌های مدرسه در قانون ممنوع اعلام شده و خانواده‌ها نباید رفت و آمد فرزندان خود را به این سرویس‌ها واگذار کنند.
او با اشاره به اقدامات پلیس راهور در راستای اجرای طرح ترافیکی مهرماه گفت: در این راستا مسئولان مدارس ملزم به راهنمایی و هدایت والدین دانش‌آموزان برای انتخاب سرویس‌های مدارس دارای مجوز هستند.
رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: سپردن دانش‌آموزان دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول به رانندگانی که به صورت غیرمجاز به ارائه سرویس مدرسه می‌پردازند علاوه بر سانحه‌های ترافیکی می‌تواند امنیت آن‌ها را نیز تهدید کند.
او یادآور شد: از سویی با توجه به افزایش حجم ترافیک همزمان با بازگشایی مدارس از خانواده‌ها درخواست می‌شود که تا حد ممکن تردد دانش آموزان خود را به سرویس‌های مدارس دارای مجوز به جای استفاده از خودروی شخصی بسپارند و از تجمع در مقابل مدارس خودداری کنند.
سرهنگ محمدی همچنین از مدیران مدارس نیز خواست که از فضای داخل مدرسه برای استقرار سرویس‌های مدارس و جابجایی دانش‌آموزان استفاده کنند تا علاوه بر کاهش بار ترافیک، خطرات و تهدیدات حین سوار و پیاده شدن دانش‌آموزان کاهش یابد.
او همچنین یکی دیگر از اقدامات و پیگیری‌های پلیس راهور در اجرای طرح ترافیکی بازگشایی مدارس را ساماندهی گذرگاه‌های عابر پیاده و ایمن‌سازی معابر در محدوده مدارس با همکاری شهرداری اصفهان عنوان کرد و گفت: پوشش ترافیکی مدارس به ویژه در حاشیه خیابان‌ها توسط پلیس به طور کامل تامین می‌شود

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today