مرصاد نیوز/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: براساس اطلاعات مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان کرمانشاه 4درصد کاهش یافته که نتیجه اقدامات انجام شده در راستای اشتغالزایی است.

مختار احمدی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه اظهار کرد: تیم اقتصادی استان کرمانشاه از جمله دستگاه های اجرایی، فرمانداران، بانک های عامل در راس آنها استاندار و معاونت اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاملا هماهنگ و همراه در کنار هم قرار گرفته اند.
وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه اقدامات خوبی در حوزه اشتغالزایی انجام شده، افزود: در پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ علاوه بر جذب سهمیه استان کرمانشاه، موفق به جذب ۲۰ تا ۳۰ درصد از سهمیه سایر استانها شده ایم.

کرمانشاه از نظر جذب تسهیلات مشاغل خانگی در زمره استان‌های برتر قرار گرفت
احمدی تصریح کرد: همچنین در حوزه پرداخت تسهیلات مرتبط با مشاغل خانگی بر اساس رتبه بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی سه ماه نخست امسال جزو سه استان برتر در جذب تسهیلات مشاغل خانگی بوده ایم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: همچنین در پرداخت تسهیلات نهادهای حمایتی در حوزه بند ب تبصره ۱۶ جزو استان‌های پیشرو بوده ایم به گونه ای که اکنون بیش از ۵۰ درصد تسهیلات نهاد های حمایتی جذب شده است.
احمدی خاطرنشان کرد: استاندار کرمانشاه در راستای رفع مشکل بیکاری استان، اخیرا در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه، پیشنهاد تشکیل قرارگاه ملی اشتغال را مطرح کرد که مورد موافقت رئیس جمهور هم قرار گرفت.

تشکیل قرارگاه ملی اشتغال در کرمانشاه
وی عنوان کرد: اکنون قرارگاه ملی اشتغال تشکیل شده و نخستین جلسه آن یک ماه پیش با حضور معاونت اجرایی رییس جمهور برگزار شد که مصوبات بسیار خوبی هم در آن به تصویب رسید.
احمدی اذعان کرد: براساس اطلاعات مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان کرمانشاه ۱۳.۶ اعلام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل نرخ بیکاری ۴. درصد کاهش یافته است.

نزولی شدن شیب نمودار نرخ بیکاری در استان کرمانشاه
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با رجوع به سایت مرکز آمار ایران مشاهده می کنیم که نمودار نرخ بیکاری در استان کرمانشاه شیب نزولی پیدا کرده که از اقدامات انجام شده در راستای اشتغالزایی حکایت دارد.
احمدی گفت: اقدامات مذکور کافی نیست بلکه بر اساس فرموده رهبر انقلاب مبنی بر اینکه افرادی که در عرصه اشتغال فعالیت دارند باید مانند زمان جنگ شبانه روزی تلاش کنند، همچنان باید تیم اقتصادی استان کرمانشاه به صورت شبانه روزی فعالیت کند تا این حجم از بیکاری که در طول پنج دهه گذشته نیز ادامه داشته با چنین اقدامات جهادی و انقلابی کاهش یابد.

 

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today