صدا و سیما/ مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: ۲۵ درصد معلمان استان در شرایط بازنشستگی هستند که این یک تهدید است.

محمدکاظم رحیمی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد اظهار کرد: اکنون ۳۰۰ هزار دانش آموز در ۱۴ منطقه آموزش و پرورش در سطح این استان تحصیل می‌کنند. 
وی ضریب پوشش تحصیلی دانش آموزان پیش دبستانی استان را ۹۴ درصد بیان کرد و افزود: یزد در این زمینه رتبه تخست کشور را دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی استان را کمتر از هزار نفر خواند و تصریح کرد: ضریب پوشش تحصیلی این دانش آموزان در استان ۹۴ درصد بوده که این رقم با توجه به مهاجر پذیر بودن استان مطلوب است.
وی با ابراز نگرانی نسبت به کمبود نیروی انسانی ادامه داد: ۲۵ درصد معلمان استان در شرایط بازنشستگی هستند که این یک تهدید است، زیرا با کمبود نیرو روبرو می‌شویم که باید به این موضوع توجه ویژه شود.
رحیمی نژاد با اشاره به گسترش رشته‌های فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌ها و سمت و سوق دادن دانش آموزان به این رشته‌ها اظهار داشت: اکنون ۴۷.۳۷ درصد دانش آموزان در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند که در تلاش هستیم این رقم به ۵۲ درصد برسد.
وی گفت: همچنین چهار هنرستان جوار کارخانه‌ای و جوار معدنی در استان راه اندازی شده که هدف آن تربیت دانش آموزان مهارتی است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه رویکرد آموزش و پرورش بر سه محور تفکر، تعقل و تدین است، افزود: شعار سال تحصیلی استان «تحول در آموزش و تامل در تربیت» است.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today