مهر/ رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: برای سینما ۲۹ بهمن تبریز مبلغی بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان هزینه شده که ۸۰ درصد از آن از اعتبارات حوزه هنری کشور و ۲۰ درصد آن از اعتبارات استانی تامین شد.

سید محمد حسین بلاغی، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی اظهار کرد: رویکرد تحولی حوزه هنری از دو سال و نیم پیش تا کنون بر این مبنا است که جوان گرایی را در صدر برنامه‌های خود قرار داده و مسئله محوری را جایگزین فعالیت‌های خنثی کرده است و در نکته سوم حمایت از هنر مردمی انقلاب می‌باشد به این معنا که دستگاه‌های فرهنگی و خصوصاً حوزه هنری باید به صورت خاص تصدی گری در حوزه فرهنگ و هنر را به انجام نرساند بلکه تولی گری به معنای حمایت و پشتیبانی از هسته‌های هنری مردمی را جایگزین آن گرداند.
وی از افتتاح مجموعه‌های مرکز رشد هنر انقلاب استان و مرکز هنر مردمی حوزه هنری خبر داد و افزود: این دو مجموعه به مثال بال‌های حوزه هنری می‌باشد تا به سمت تربیت، تولید و حمایت پرواز داشته باشد.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی اظهار کرد: در طول ۱۵ الی ۲۰ روز پردیس سینمایی بیست و نه بهمن افتتاح خواهد شد چرا که بیش از ۹۷ درصد این پروژه پیشرفت داشته است و به قطع می‌توانم بگویم با افتتاح این پروژه ظرفیت و سرانه فضای سینمایی استان به دوبرابر خود خواهد رسید.
بلاغی ادامه داد: از نکات دیگری که در حوزه تربیت به انجام رسیده است می‌توان از باشگاه تئاتر و برنامه عظیم تربیتی تئاتری شو نام برد که با همکاری و هماهنگی آموزش و پرورش به شروع رسیده است و نیز در حوزه تاریخ شفاهی، پروژه رصد تاریخ شفاهی استان آذربایجان شرقی خصوصاً در شش محور انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، جهاد و پیشرفت، محور مقاومت، سلامت و امنیت در این حوزه به شروع رسانیده و پیش بینی بر آن است که از بیش از پانصد نفر پیش مصاحبه شود و امید است این پروژه پس از پنج سال عملکرد خوبی را برای استان ما داشته باشد.
وی این نقشه تحولی را به دور از مدیر محوری و سلیقه محوری دانست و اظهار کرد: در طی این نقشه تحولی بیش از یک هزار و 200 عنوان برنامه و رویداد، کتاب، تولید آثار به سبک هنری یه انجام رسیده است.
هم چنین وی در خصوص موسیقی آذری یا همان عاشیق اظهار کرد: پس از هشت سال یک انسجام و حرکت روبه جلو و رشد در خصوص موسیقی اصیل آذری به شروع رسیده است چرا که آلبوم غیرت ملکی در 6 قطعه به شروع رسیده است که یک قطعه از آن آماده رونمایی است و پنج قطعه دیگر آن در حال آماده سازی است.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی حوزه هنری کشور را متولی اصلی برگزاری شب‌های خاطره دفاع مقدس دانست و افزود: در این خصوص استان آذربایجان شرقی یکی از استان‌های پیشرو، پیشگام و صاحب سبک در برگزاری شب‌های خاطره است به گونه‌ای که بیش از صد راوی دفاع مقدس در این خصوص حضور رسانده و از عرصه‌های مختلف دفاع مقدس روایت کرده است.
وی در خصوص کاروان هنری روایت حبیب اظهار کرد: کاروان هنری روایت حبیب در طی سال قبل با پیشنهاد بنیاد مکتب حاج قاسم سلیمانی و با اجرای حوزه هنری که در این خصوص ستادی تشکیل داده شد که در سال قبل حدود هشت استان میزبان این کاروان بودند که امسال در شمال غرب کشور در دومین کاروان، استان آذربایجان شرقی میزبان چنین رویداد ملی است.
بلاغی در خصوص شناخت مکتب حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: مکتب حاج قاسم سلیمانی باری دیگر باید برای کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران یه عنوان یک مکتب مردمی خالصانه و در جهت خدمت به مردم خصوصاً مستضعفین تعریف گردد تا تبدیل به یک تئوری شود.
همچنین وی روزهای ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آذر ماه را زمان میزبانی از کاروان رویداد روایت حبیب اعلام کرد.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی در خصوص زنگ حبیب اظهار کرد: برنامه زنگ حبیب با همکاری آموزش و پرورش تا سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی ادامه دار خواهد بود و هم چنین برنامه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب توسط حوزه هنری کودک و نوجوان در تبریز برگزار خواهد شد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today