مهر/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن گفت: در روزهای اخیر حدود ۱۰۰ قطعه پلیکان در پهنه آبی خلیج گرگان، مناطق پیرامونی جزیره آشوراده و سواحل بندرترکمن فرود آمدند.

علی بیانی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن اظهار کرد: پایش محیط‌بانان بندرترکمن بیانگر آن است که تاکنون انواع پرنده‌های آبزی و کنارآبزی مانند انواع مرغابی، فلامینگو، غاز ها، حواصیل ها، اگرت ها، آبچیلیک ها در زیستگاه های بندرترکمن فرود آمدند و در آخرین نوبت، شاهد حضور ۱۰۰ قطعه پلیکان در منطقه هستیم.
وی افزود: این پرنده در فهرست پرندگان حمایت شده ایران قرار دارد و دارای ارزش حفاظتی است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن بیان کرد: پلیکان ها از بزرگترین پرندگان دنیا به شمار می روند که توانایی بالایی در پرواز دارند و زیستگاه آنان دریاچه های آب شیرین و لب شور، رودخانه های بزرگ و دهانه آنها و سواحل دریا است.
بیانی گفت: ویژگی پهنه آبی سواحل بندرترکمن به نحوی است که همه ساله امکان حضور گونه های مختلف پرندگان در این منطقه وجود دارد.
وی از اهالی روستاهای همجوار تالاب‌های بندرترکمن خواست در صورت مشاهده افراد سودجو و فرصت‌طلب برای شکار گونه‌های با ارزش جانوری، مراتب را به اداره محیط زیست و محیط‌بانان این اداره اطلاع دهند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today