مهر/ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کردستان از نجات دو کوهنورد گرفتار در برف و کولاک در کوه‌ آبیدر شهر سنندج خبر داد.

پیام جلالی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کردستان اظهار کرد: ساعت ۱۹و ۴۵ دقیقه روز پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه سال جاری به دنبال اطلاع یافتن از گرفتار شدن دو کوهنورد در کوه آبیدر سنندج در محوطه «خضر زنده»، ۴ تیم عملیاتی شامل ۱۳ نجاتگر جمعیت هلال احمر استان با ۲ آمبولانس و ۲ خودروی امدادی کمک دار، عازم این منطقه شدند.
وی افزود: با همکاری و تلاش نیروهای امدادی، اورژانس، نیروی انتظامی و بسیج، دو کوهنورد در ارتفاعات خضرزنده کوه آبیدر، بعد از ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه پیدا شدند.
وی بیان کرد: یکی از کوهنوردان به دلیل پیچ خوردگی در ناحیه مچ پا توسط نیروهای امدادی هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شد و کوهنورد دوم نیز به دلیل نامساعد بودن علائم حیاتی توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: با توجه به اینکه شاهد بارش برف و کولاک سنگینی در استان هستیم، در حال حاضر شرایط برای کوهنوردی مساعد نیست و توصیه می‌کنیم که کوهنوردان و مردم به کوه‌های اطراف شهر نروند.
وی عنوان کرد: در حال حاضر حدود هزار امدادگر و نجاتگر سازماندهی شده و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز ۱۰ هزار نفر در جمعیت هلال احمر استان کردستان عضو هستند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online