ایسنا/ رئیس شرکت آب و فاضلاب شهرستان تیران و کرون، گفت: تاکنون ۷۰ درصد از  شبکه فاضلاب اجرا و تصفیه‌خانه آن فعال شده که ۳۰ درصد باقیمانده شبکه به اعتبار مالی نیاز دارد.

سعید عابدینی، رئیس شرکت آب و فاضلاب شهرستان تیران و کرون اظهار کرد: شبکه فاضلاب شهر تیران از سال ۹۳ آغاز شده که تاکنون ۷۰ کیلومتر شبکه آن اجرا شده و اتصال به شبکه نیز صورت گرفته است.‌
وی افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب نیز در حال فعالیت بوده و فاضلاب شهر به آن محل رسیده و ‏فرآیندها در حال انجام است.
رئیس شرکت آب و فاضلاب شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ مشترک، انشعاب فاضلاب را خریده‌اند، تصریح کرد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مشترک به شبکه وصل شده و چاه‌های فاضلاب منازل و یا واحد تجاری آنان پر شده است.
وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از شهر فاقد شبکه فاضلاب است، خاطرنشان کرد: تکمیل این فرآیند نیازمند اعتبارات دولتی است که در سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان این موضوع مطرح و مورد حمایت قرار گرفته، ولی تاکنون وصول بودجه نداشته‌ایم.
عابدینی با بیان اینکه شبکه فاضلاب شهر تیران به‌صورت مشترک با شهروندان اجرا شد، گفت: همین مشارکت مردم با دولت باعث شد تا پروژه سریع به بهره‌برداری برسد.
رئیس شرکت آب و فاضلاب شهرستان تیران و کرون سهم مشارکت مردم در پروژه فاضلاب شهر تیران را ۴۵ درصد اعلام کرد و افزود: همین مشارکت باعث شده شهروندان علاوه بر پرداخت حق انشعاب مبلغ دیگری را نیز بپردازند.
وی یادآور شد: شهروندانی که هنوز انشعاب فاضلاب را خریداری نکرده‌اند، با اعلام قیمت جدید می‌توانند نسبت به این کار اقدام کنند که پیش‌بینی فروش قسطی نیز در حال بررسی است تا به مناسبت دهه فجر انجام شود.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today