ایرنا/ معاون توسعه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اداره‌کل بهزیستی اردبیل از فعالیت ۴۵ گروه در قالب ۲۸ پایگاه سلامت در استان، با هدف پیشگیری از آسیب‌ها خبر داد.

پرویز پروین، معاون توسعه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اداره‌کل بهزیستی اردبیل اظهار کرد: ارتقای سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محلات، از اهداف کلی طرح توسعه پایگاه‌های سلامت اجتماعی بهزیستی است.
وی افزود: پایگاه سلامت اجتماعی برای ارتقای سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسط جمعیت همیاران سلامت اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد فعالیت می‌کند و یکی از رویکردها در پیشگیری اولیه از بروز آسیب‌ها، رویکرد جامعه‌نگر است و سازمان بهزیستی از ۲۰ سال پیش به ایجاد گروه‌های همیار سلامت اجتماعی و ظرفیت‌سازی محلی برای تقویت مشارکت شهروندی و اجتماعی اقدام کرده است.
وی با بیان اینکه طرح مذکور زیرمجموعه برنامه پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد و ویژه گروه سنی ۱۵ تا ۳۵ سال ساکن در مناطق آسیب‌خیز و افراد آسیب‌دیده است، خاطرنشان کرد: طرح «ارتقای توانمندی‌های شناختی و رفتاری» با هدف اقتدارافزایی جوانان به منظور مشارکت اجتماعی در حل مشکلات مربوط به خودشان طراحی شده است.
وی ادامه داد: این طرح با هدف ارتقای مهارت‌های روانی -اجتماعی در گروه‌های آسیب‌پذیر در ۶ محله شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و کوثر برگزار می‌شود و طی سال‌های آتی در سایر شهرستان‌ها نیز عملیاتی خواهد شد.
پیش‌تر استاندار اردبیل به اداره کل بهزیستی استان تاکید کرده بود یک طرح جامع استانی به منظور از آسیب‌های اجتماعی با برش شهرستانی در کنار طرح‌ها و برنامه‌های کشوری باید تدوین شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today