ایرنا/ مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده از پایگاه رفاهی ایرانیان، ۲۷ درصد جمعیت این استان در سه دهک اول قرار دارند.

عین‌الله کشاورز ترک، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین اظهار کرد: هم اکنون ۹۰ درصد از جمعیت استان قزوین در دهک های یک تا ۹ درآمدی قرار دارند و ۱۰ درصد دیگر نیز شامل دهک های ۹ گانه نیستند.
وی با اشاره به اینکه تمامی دهک های ۹ گانه می توانند یارانه خود را در قالب کالابرگ های الکترونیکی هزینه و مصرف کنند، تصریح کرد: البته با این تفاوت که مددجویان کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی در صورت خرید ۸۰ درصدی از یارانه های خود در قالب کالابرگ می توانند از افزایش ۲۰ درصدی خرید کالا نیز بهره‌مند شوند.
کشاورز ترک با اشاره به رشد ۲۰ درصدی یارانه های سه دهک اول در قالب طرح کالابرگ، اضافه کرد: این طرح از ۱۳ خردادماه سال جاری به صورت ملی در استان قزوین همزمان با سراسر کشور عملیاتی شده است.
به گفته این مسئول در مرحله نخست افراد و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی که در سه دهک اول قرار دارند می توانند با خرید سه میلیون و ۲۰۰ هزار ریال از یارانه 4 میلیونی خود از افزایش ۸۰۰ هزار ریالی خرید بهره مند شوند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today