باشگاه خبرنگاران/معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي گفت: پرداخت تسهيلات وديعه مسکن تا پايان شهريور ماه ادامه خواهد داشت.

  محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه بانک‌ها بر اساس دستورالعمل‌هايي که اعلام شده است از ابتداي هفته اقدام به پرداخت تسهيلات وديعه مسکن کرده‌اند، افزود: تاکنون بيش از ۳۰۰ پرونده در بانک‌ها براي دريافت تسهيلات تشکيل شده است و بيش از ۲۵ نفر تسهيلات وديعه مسکن را دريافت کرده‌اند.
معاون مسکن و ساختمان وزير راه و شهرسازي اظهار کرد: تا پايان شهريور ماه پرداخت تسهيلات به متقاضيان ادامه دارد و بايد هرچه سريع‌تر اقدامات لازم از جمله بارگذاري اطلاعات و مدارک در سايت‌ها انجام شود.

معاون وزير راه و شهرسازي بيان کرد: متقاضياني مي‌توانند اين تسهيلات را دريافت کنند که در ابتدا واجد شرايط بوده و بعد از تاييد اطلاعات، مدارک خود را در سايت بارگذاري کرده باشند.


محمودزاده با اشاره به اينکه براي حدود ۶۰۰ هزار نفر متقاضي تسهيلات در نظر گرفته شده است، افزود: حدود دو ميليون و ۲۲۰ هزار نفر از طريق پيامک براي دريافت وام وديعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از اين تعداد حدود يک ميليون و ۶۰۰ هزار نفر از طريق ثبت‌نام پيامکي کد ملي معتبر و قابل پيگيري ارسال کردند.
محمودزاده تصريح کرد: هيچ برنامه اي براي افزايش نرخ تسهيلات وديعه مسکن نداريم و همچنان نرخ تسهيلات در شهر تهران ۵۰ ميليون تومان، در کلان شهرها ۳۰ ميليون تومان و در ساير شهرهاي کوچک هم ۱۵ ميليون تومان است.
او اضافه کرد: ميزان منابعي که براي اين تسهيلات در نظر گرفته شده، حدود ۲۰ هزار ميليارد تومان است.

معاون وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: براساس شاخص‌هاي مصوبه از جمله افراد تحت پوشش نهاد‌هاي حمايتي، زنان سرپرست خانوار، کارگران، زوج‌هاي سال ۹۹، خانوار داراي سه فرزند و بيشتر، براي دريافت وام رتبه‌بندي و اولويت‌بندي شده اند.
او ادامه داد: بايد متقاضيان هرچه سريعتر براي دريافت اين تسهيلات اقدام کنند چرا که هنوز به صورت کامل اطلاعات و مدارک برخي از متقاضيان براي تشکيل پرونده در بانک ها ارسال نشده است.
محمود زاده بيان کرد: شهر تهران بيشترين درخواست براي دريافت تسهيلات وديعه مسکن را داشته اما شهرهاي ديگري از جمله ياسوج و قم هم در رتبه‌هاي بعدي براي دريافت تسهيلات و افزايش نرخ اجاره قرار دارند.

او در پايان با اشاره به اينکه ارسال پيامک براي شناسايي خانه‌هاي خالي به اتمام رسيده است، گفت: اين پيامک‌ها براي شناسايي خانه‌هاي خالي تبديل به يک برنامه روتين شده است و در حال رفت و برگشت و ارائه مستندات لازم توسط مالکان است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar