ايسنا/ شرکت زيست‌فناوري "سينوواک"(Sinovac) توليد واکسن ويروس کروناي خود را به صورت آزمايشي آغاز کرده است.

 توليد اين واکسن در کارخانه جديد اين شرکت در پکن با ظرفيت توليد سالانه تقريبا ۳۰۰ ميليون دوز آغاز شده است. سينوواک موافقت کرده است که بين ماه نوامبر و مارس ۴۰ ميليون دوز از آن را به يک شرکت دولتي در اندونزي  به نام بيوفارما (Bio Farma) ارائه کند. سينوواک ساخت کارخانه را از اواخر ماه مارس آغاز کرد و اين پروژه را در ماه ژوئيه به پايان رساند. اين شرکت چيني آزمايشات باليني فاز ۳ واکسن خود را در اين ماه در اندونزي و ماه ژوئيه در برزيل آغاز کرد.

شرکت داروساز چيني "کنسينو بايولاجيکس" (CanSino Biologics) نيز قصد دارد يک کارخانه براي توليد واکسن کروناويروس خود در شهر تيانجين احداث کند. اين مرکز قرار است سال آينده با ظرفيت سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ ميليون دوز شروع به کار کند. کنسينو بايولاجيکس قصد دارد آزمايش‌هاي واکسن نهايي خود را در کانادا و عربستان انجام دهد، اما اين شرکت زمان انجام اين کار را اعلام نکرده است. شرکت کنسينو بايولاجيکس در ۱۱ اوت موفق به ثبت اختراع واکسن از طرف مقامات چين شد.

سازمان بهداشت جهاني مي گويد ۳۱ واکسن کروناويروس تحت آزمايش‌هاي باليني قرار دارند. همراه با توسعه دهندگان چيني شرکت‌هاي آمريکايي مدرنا و شرکت انگليسي آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد در حال پيشرفت در آزمايش هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar