ایسنا/ در کره پروفسور "چونگ جین ون" (Chung Jin-won) از بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان دانشگاه چونگ آنگ اولین کسی بود که از درمان پلاسمای این شرکت به نام "GC۵۱۳۱A" برای درمان یک بیمار مبتلا به کووید-۱۹ استفاده کرد. حال انجام فاز ۲ این آزمایش دوز مناسب برای استفاده ایمن و موثر از GC۵۱۳۱A را تعیین خواهد کرد. این شرکت همچنین گفت درمان مذکور بر روی ۶۰ بیمار مبتلا به نوع شدید کووید-۱۹ که مسن هستند و مبتلا به ذات الریه یا بیماری‌های زمینه‌ای هستند، صورت می‌گیرد.

یک ماه طول کشیده تا وزارت بهداشت غذا و داروی کره طرح بالینی این شرکت را تایید کرد تا اینکه طرح آنها سرانجام در ۲۰ اوت تایید شد. ۶ موسسه پزشکی آزمایش فاز ۲ این شرکت را انجام خواهند داد که این مراکز عبارتند از بیمارستان دانشگاه چونگ آنگ، مرکز پزشکی سامسونگ، مرکز پزشکی آسان، بیمارستان دانشگاه آنسان کره، بیمارستان سورنس دانشگاه یون سی و بیمارستان دانشگاه ملی چونگنام. این مراکز به غیر از بیمارستان دانشگاه ملی چونگنام که در دائجون واقع شده است، در سئول هستند.

در مجموع شرکت دارویی مذکور پیش‌بینی می‌کند نتایج آزمایش فاز ۲ این کارآزمایی تا پایان سال مشخص خواهد شد. گرین کراس، تنها شرکت کره‌ای است که به دنبال درمان پلاسما برای ویروس کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ است. این روش همانند تزریق مستقیم خون بیماران بهبودیافته به بیمارانی که به دنبال پاسخ ایمنی هستند، نیست؛ بلکه روش این شرکت بدین صورت است که پلاسما را از خون جدا می‌کند و عوامل درمانی موجود در آن مایع زرد رنگ را به داروی قوی تبدیل می‌کند. به منظور تولید درمان با پلاسما، گرین کراس نیاز به جریان مداوم پلاسمای خون از بیماران بهبود یافته از کووید-۱۹ دارد. این شرکت در حال حاضر GC۵۱۳۱A کافی برای انجام آزمایشات فاز ۲ بالینی دارد. مقامات این شرکت گفتند: هرچه مقدار پلاسما بیشتر باشد، بهتر است.

این شرکت از کسانی که از ویروس کرونا جان سالم به در برده‌اند، می‌خواهد که با تماس با plasma.gccorp.com یا ۰۸۰-۲۶۰-۸۲۳۲، خون خود را اهدا کنند و پس ازآن خون آنها به یکی از ۴۶ آژانس جمع آوری خون منتقل می‌شود. شرکت مذکور این کار را  بدون دریافت هیچ گونه هزینه‌ای برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در داخل کشورش انجام می‌دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar