ايسنا/ يک شرکت فعال در حوزه طراحي، کاشي‌هايي ابداع کرده است که با استفاده از پوسته تخم‌مرغ درست شده‌اند.

 به نقل از فست‌کمپاني، بيشتر مردم تصور مي‌کنند که پوسته تخم‌مرغ، شکننده است؛ در صورتي که پوسته تخم‌مرغ، قوي‌تر از آن چيزي است که ما تصور مي‌کنيم.

يک شرکت طراحي موسوم به "Nature Squared"، نوعي کاشي ديواري ابداع کرده که از پوسته تخم‌مرغ‌ درست شده است. اين جديدترين پروژه Nature Squared است که بر تبديل کردن ضايعات طبيعي به سطوح مورد استفاده در خانه‌ها و هتل‌ها تمرکز دارد. هدف Nature Squared اين است که ضايعات بيشتري را از محل دفن زباله دور کند و گامي براي پايداري ساخت و ساز بردارد.

اين کاشي‌هاي ساخته شده از پوسته تخم‌مرغ که "CArrelé" نام گرفته‌اند، نخستين پروژه "الين يان لينگ"(Elaine Yan Ling)، از مخترعان Nature Squared هستند که در سال ۲۰۲۰ به اين شرکت پيوست.

پوسته تخم‌مرغ‌ به صورت مکرر در حوزه پزشکي براي تقويت استخوان‌ها و در دندان‌پزشکي براي تقويت دندان‌ها به کار مي‌روند اما علاوه بر اين مي‌توانند در طراحي خانه نيز کاربرد داشته باشند. آنها علاوه بر قوي و پايدار بودن، در برابر اشعه ماوراءبنفش نيز مقاوم هستند. کساني که تجربه رنگ کردن تخم‌مرغ را دارند، مي‌دانند که پوسته تخم‌مرغ توانايي بالايي در جذب رنگ دارد.

لينگ گفت: پوسته تخم‌مرغ، رنگ‌هاي طبيعي را به صورت جالبي جذب مي‌کنند. ما در اين پروژه، از رنگ‌هاي طبيعي استفاده مي‌کنيم.

کارگران Nature Squared روزانه هزاران پوسته تخم‌مرغ‌ ارگانيک را از آشپزخانه‌هاي صنعتي اطراف جمع‌آوري مي‌کنند و سپس به خرد کردن آنها مي‌پردازند. پوسته‌ها پس از اين مراحل، با يک عامل اتصال‌دهنده ترکيب مي‌شوند و در دماي اتاق قرار مي‌گيرند. سپس، رنگ‌هاي طبيعي افزوده مي‌شوند و اين ترکيب پس از پخته شدن، به شکل کاشي برش مي‌خورد.

"لي کون تان"(Lay Koon Tan)، از بنيانگذاران شرکت Nature Squared گفت: اين پروژه جاه‌طلبانه‌اي به شمار مي‌رود زيرا هدف پروژه اين است که پوسته‌هاي تخم‌مرغ را از محل دفن زباله دور کند و اثر زباله‌ها بر تغييرات اقليمي را کاهش دهد. Nature Squared در گذشته نيز از پوسته تخم‌مرغ‌ در کاشي استفاده کرده بود اما براي اين پروژه به تعداد قابل توجهي از آنها نياز داشت.

کاشي‌هاي به دست آمده، کاربردي، قابل تميز کردن و مقاوم در برابر آب هستند. اين ويژگي موجب مي‌شود که در حمام و آشپزخانه کارآيي داشته باشند. Nature Squared اميدوار است که بتواند از اين کاشي‌ها براي پوشاندن کف نيز استفاده کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar