ایسنا/دانشگاه‌های کانادا و ژاپن اعلام کردند که از دانشجویان افغان حمایت می‌کنند.

 به نقل از یودبلیونیوز،‌ در ماه سپتامبر، دولت کانادا اعلام کرد که ۴۰ هزار پناهنده افغان را برای رهایی از دست طالبان در این کشور اسکان خواهد داد و این امر در ماه اوت میسر خواهد شد.

حال، یکی از مراکز خصوصی کانادا که در حوزه جوانان، دانشگاه‌ها و کالج‌ها فعالیت می‌کند،‌اعلام کرده که حمایت از پناهندگان افغان را افزایش می‌دهد.

سازمان توسعه جهانی خدمات دانشگاه‌های جهان در کانادا برنامه دانشجویان پناهنده خود را ۳۰ سال قبل تاسیس کرد و بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ پناهنده از بیش از ۴۰ کشور جهان را به پذیرش خود درآورد.

این دانشجویان در بیش از ۱۰۰ کالج و دانشگاه کانادایی به تحصیل پرداختند.

سازمان مذکور این اقدام را برای دعوت از موسسات آموزش عالی برای پیوستن به تلاش برای پذیرش پناهجویان خارجی انجام داد و مجددا در تلاش است پذیرش را برای ۴۰ هزار نفر دیگر امکان پذیر کند.

همچنین دانشگاه‌های ژاپن نیز یک شبکه‌ حمایت از دانشجویان افغان راه اندازی کرده‌اند تا دولت این کشور را تحت فشار قرار دهند و از دانشجویان افغان و خانواده آنها حمایت کنند.

در راستای این حمایت‌ها،‌ اساتید چندین دانشگاه ژاپنی سمپوزیوم‌هایی برای دفاع از دانشجویان افغان راه اندازی کردند تا برای جلب حمایت‌های مالی به دولت ژاپن فشار وارد کنند.

تاکنون صدها دانشجوی افغان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های ژاپن بورسیه تحصیلی دریافت کرده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar