ايسنا/ سخنگوي وزارت بهداشت ضمن تشريح وضعيت شيوع کرونا در زنجان، گفت: از مردم مي خواهيم که از هرگونه سفر غيرضروري در تعطيلات پيش رو خصوصا به استان هاي گيلان، مازندران و خراسان رضوي بپرهيزند.

دکتر سيما سادات لاري امروز پس از اعلام آخرين آمارهاي کرونا در ايران، درباره وضعيت بيماري کوويد-۱۹ در استان زنجان، گفت: پس از خيز متوسط بيماري در اسفند ماه سال گذشته و کاهش روند ابتلا و بستري روزانه از نيمه دوم فروردين تا نيمه ارديبهشت ماه در استان زنجان، از اوايل خرداد ماه نمودار موارد ابتلا  و بستري روزانه در اين استان به صورت صعودي درآمد و در اواسط تير به بيشترين ميزان خود از زمان شيوع بيماري رسيد.  

وي افزود: خوشبختانه با همکاري بيشتر مردم در رعايت پروتکل هاي بهداشتي و تلاش کادر بهداشت و درمان استان و حمايت هاي مسئولان ستاد استاني کرونا از نيمه دوم تير ماه شاهد کاهش موارد ابتلا و بستري در اين استان هستيم که البته طي چند روز گذشته تا حدي از شدت روند کاهشي کاسته شده است. به طوري که اکنون شهرستان هاي زنجان، ابهر و خرم دره در اين استان د روضعيت قرمز و شهرستان سلطانيه در وضعيت هشدار بيماري قرار دارند.  

لاري ادامه داد: هم اکنون ميزان استفاده از ماسک توسط مردم اين استان در وسايل حمل و نقل عمومي ۵۵ درصد و در مراکز عمومي استان ۶۸ درصد گزارش شده است. همچنين ميزان استفاده از ماسک توسط کارمندان ادارات و بانک ها و شاغلين صنوف و صنايع استان، به ترتيب ۷۱ و ۷۲ درصد است. اميدوارم با همکاري بيشتر مردم در رعايت پروتکل هاي بهداشتي شاهد تداوم روند کاهشي در موارد ابتلا و بستري روزانه و در نهايت خروج شهرستان هاي اين استان از وضعيت قرمز و هشدار کرونا باشيم.

سخنگوي وزارت بهداشت تاکيد کرد: در عين حال اميدواريم مردم کشورمان نيز با تداوم اراده و عزم خود در رعايت اصول سه گانه بهداشتي شامل شست و شوي مداوم دست ها، فاصله گذاري فيزيکي و استفاده از ماسک کمک کنند تا بتوانيم زنجيره انتقال بيمار در کشور را بشکنيم. در عين حال با توجه به آيين عزاداري امام حسين (ع)، در جاي جاي ايراني از کليه عزاداران حسيني در کشور خواهشمنديم تا در راستان پيشگيري از هر گونه خطر ابتلا به بيماري تمام تلاش خود را در جهت اجراي مطلوب دستورالعمل هاي بهداشتي به کار بندند.

لاري گفت: از مردم مي خواهيم که از هرگونه سفر غيرضروري در تعطيلات پيش رو خصوصا به استان هاي گيلان، مازندران و خراسان رضوي بپرهيزند. فراموش نکنيد که اقدام به هرگونه سفر مي تواند منجر به افزايش خطر ابتلا و مرگ هموطنان مان شود. اميدوارم با همدلي و همراهي با يکديگر شاهد برگزاري محرمي همراه با کسب معرفت و آميخته با شور و شعور حسيني در کشور باشيم.  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar