ایسنا/ پس از آنکه ولادیمیر پوتین از "بسیج نسبی نیروها در روسیه" خبر داد، رئیس شورای اروپا گفت که اتحادیه اروپا باید "ویزا بشردوستانه" به روس‌ها اعطا کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شارل میشل، رئیس شورای اروپا در مصاحبه‌ای با روزنامه پولیتیکو عنوان داشت: «من فکر می‌کنم که اتحادیه اروپا باید میزبان آن دسته از افرادی باشد که به دلیل عقاید سیاسی در معرض خطر هستند... من موافق این هستم که ما باید سریعا با یکدیگر درخصوص "بسیج نسبی نیروها در روسیه" همکاری و هماهنگی کنیم.»
سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز چهارشنبه از برنامه کشورش برای به‌کارگیری حدود ۳۰۰ هزار نیروی ذخیره برای طرح "بسیج نسبی" نیروها که از سوی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام شد، توضیح داد.
وی تاکید کرد: حدود ۳۰۰ هزار نیروی ذخیره قرار است برای اجرای این طرح بسیج نسبی نیروها فراخوانده شوند و این نیروهای فراخوانده شده قبل از استقرار آموزش نظامی دریافت خواهند کرد.
اریک مامر، سخنگوی ارشد کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که این کمیسیون درخصوص اقدامات احتمالی در رابطه با "بسیج نسبی نیروها در روسیه" و وضعیت در اوکراین گفت‌وگو خواهد کرد.
همچنین در پاسخ به "بسیج نسبی نیروهای روسیه"،جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد که این اتحادیه تحریم‌های جدیدی علیه مسکو آماده خواهد کرد و حمایت نظامی خود از اوکراین را افزایش خواهد داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar