ایرنا/ شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: جبهه مقاومت تمام معادلات را تغییر داد و پروژه های اسرائیل و آمریکا را در منطقه خنثی کرد و با ایجاد موازنه قوا، قدرت بازدارندگی را به وجود آورد.

به گزارش رسانه های لبنانی، شیخ نعیم قاسم در سخنانی تصریح کرد: انجام ۱۰ تا ۱۲ عملیات استشهادی در راه آزادی، الگوی مقاومت جدیدی در لبنان و منطقه ارائه و معادلات را تغییر داد و تمام پروژه های اسرائیل و آمریکا را خنثی کرد و مفهوم بازدارندگی را تحقق بخشید.

وی افزود: بدون این موازنه قدرت ما نمی‌توانستیم مانع حمله و بمباران مستمر لبنان شویم. مقاومت موفق شده از سال ۲۰۰۶ تا امروز مانع حملات اسراییل به لبنان شود و کسی نمی داند این بازدارندگی تا کی ادامه خواهد داشت.

شیخ قاسم  تاکید کرد: بازدارندگی در برابر اسرائیل به برکت همکاری سه رکن ارتش، مردم و مقاومت لبنان محقق شد. بدون این سه رکن، سرزمین ما آزاد نمی شد و لبنان از خطر تکفیری ها و داعش رهایی نمی یافت و آزاد نمی شد. تنها با تکیه بر توان و قدرت مقاومت، حاکمیت خود را بر آب های سرزمینی و منابع نفت و گاز خود به دست آوردیم و همه دستاوردهای امروز کشور نیز به برکت مقاومت و سه گانه ارتش، مردم، مقاومت و نیز فداکاری های مردم و مجاهدان محقق شده است. اگر اینها نبود، اکنون لبنان مزرعه سفارتخانه های مختلف بود.

وی حاطرنشان کرد: مشکل لبنان، آمریکا است. چه بخواهید چه نخواهید اکنون پارلمان منتخبی داریم که نمایانگر اراده ملت است، لذا دستیابی به تفاهم لازم است، اما آمریکاییها می خواهند شرایط خود را به ما تحمیل کنند.

معاون دبیرکل حزب الله لبلنان تاکید کرد: آمریکا این بار هم شکست خواهد خورد زیرا ملت ما طعم رهایی و سربلندی را چشیده و حاضر نخواهد شد زیربار هیچ دستوری از آمریکا برود.

وی ادامه داد: آمریکایی ها می خواستند حزب‌الله را تحریم کند، بنابراین به سیستم بانکی روی آورد ولی دیدند حزب‌الله پول‌هایش را بصورت نقد در اختیار دارد لذا هرگز زیربار آنها و منافع آنها نرفته و نمی رود.

شیخ قاسم افزود: همه روش هایی را که منجر به پیروزی بر شما می شود، در پیش می گیریم. ما نه تسلیم می شود و نه معامله می کنیم. ما چون با خدا بودیم پیروز شدیم. دشمن از هر وسیله ای برای تخریب نام حزب الله استفاده کرد تا ما را عقب مانده و تروریست هم معرفی کند ولی هیچیک از این تلاشها و تبلیغات، آنها را به هدف نمی رساند زیرا ما در مسیر تامین مصالح انسانی گام برمی داریم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar