ایسنا/ پرویز مشرف، رئیس جمهور سابق پاکستان روز سه‌شنبه در شهر بندری کراچی، زادگاهش به خاک سپرده شد،

به نقل از آسوشیتدپرس، جسد مشرف با یک هواپیمای ویژه از امارات متحده عربی به پاکستان منتقل شده بود.

حدود ۲۵۰۰ عزادار - از جمله خانواده و بستگان مشرف، سیاستمداران ارشد و مقامات نظامی بازنشسته و در حال خدمت - در مراسم تشییع او در یک گورستان نظامی با تدابیر شدید امنیتی در کراچی، مرکز استان جنوبی سند شرکت کردند.

امیر مقم، یکی از رهبران ارشد حزب شهباز شریف، نخست‌وزیر در مراسم تشییع شرکت کرد. ژنرال سحیر شمشاد میرزا، رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش و قمر جاوید باجوا، فرمانده سابق ارتش نیز در این مراسم حضور داشتند.

تابوت مشرف به نشانه احترام در پرچم ملی پوشانده شد، اما این مراسم یک تشییع جنازه دولتی نبود.

 مشرف در سال ۲۰۰۸ زمانی که حزب آصف علی زرداری، رئیس جمهور سابق، حزب مردم پاکستان، متحدان سیاسی دیرینه‌اش را در انتخابات پارلمانی شکست داد، قدرت را از دست داد. زرداری بعداً او را مجبور به استعفا کرد. دولت جدید یک پرونده خیانت علیه مشرف به جریان انداخت - اما به او اجازه داد تا با قید وثیقه کشور را ترک کند تا در سال ۲۰۱۶ برای معالجه پزشکی به دوبی در امارات برود. مشرف پس از محکومیت به اعدام به دلیل خیانت به کشور در سال ۲۰۱۹ در دوبی ماند، اگرچه بعداً مجازات اعدام توسط دادگاه دیگری لغو شد. با این حال، دولت نخست وزیر شریف سال گذشته اعلام کرد که اگر خانواده مشرف بخواهند او را به خانه بازگردانند، مشرف دستگیر نخواهد شد. اما پزشکان مشرف و خانواده‌اش گفتند که درمان پزشکی کافی برای او در پاکستان وجود ندارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar