فارس/ وزیر کشور ترکیه از تلاش برای یک حمله تروریستی در نزدیکی ساختمان وزارت کشور ترکیه در منطقه کیزیلای آنکارا و زخمی شدن دو مأمور پلیس خبر داد.

در حالیکه گزارش‌های اولیه منابع محلی از شنیده شدن صدای انفجار و تیراندازی در نزدیکی پارلمان و وزارتخانه‌های ترکیه در آنکارا در حدود ساعت ۰۹:۳۰ به وقت تهران خبر دادند، وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که یک حمله تروریستی علیه وزارت کشور رخ داده که خنثی شده است.

شبکه «ان تی وی» ترکیه در ابتدا گزارش کرد که در پی وقوع انفجار در آنکارا هیچ زخمی یا تلفاتی گزارش نشده است و انفجار در یک جاده اصلی به وقوع پیوسته است و درست در جنب ساختمان وزارتخانه‌های ترکیه یا پارلمان این کشور نبوده است.

در گزارش‌ها اولیه پلیس هنوز علت انفجار را نمی‌دانست و تنها اعلام کرد که تحقیقات فوری در این زمینه را آغاز کرده است و خیابان‌های منتهی به ساختمان پارلمان و وزارتخانه‌های ترکیه در آنکارا مسدود شده است.

پس از آن برخی منابع در محل گفتند که ظاهراً‌ هدف این انفجار که با آغاز کار پارلمان ترکیه پس از پایان تعطیلات تابستانی رخ داده است، وزارت کشور ترکیه بوده است و مظنون یا مظنونین این حادثه از یک ون خاکستری برای انجام این حمله استفاده کرده‌اند.

شبکه ریانووستی روسیه نیز به نقل از بخش ترکیه‌ای شبکه «سی ان ان» گزارش کرد که انفجاری در نزدیکی ساختمان وزارت کشور ترکیه در مرکز آنکارا به وقوع پیوست.

در این گزارش آمده است، «انفجاری در محله کیزیلای در مرکز آنکارا شنیده شد. ظاهراً انفجار در نزدیکی وزارت کشور رخ داده است. خیابان‌های اطراف محل انفجار مسدود شده است».

دقایقی بعد، سی ان ان ترک گزارش کرد که در پی وقوع انفجار فوق، یک نفر ظاهراً زخمی شده است. گارد ریاست‌جمهوری ترکیه بلافاصله پس از وقوع این انفجار به محل حادثه اعزام شد.

بعد از گذشت مدتی، وزیر کشور ترکیه با اشاره به اینکه دو افسر پلیس در اقدام تروریستی انفجار زخمی شدند، گفت: «دو تروریست با خودرویی به مقابل دروازه اداره کل امنیت آمدند و یک حمله بمب‌گذاری انجام دادند و یکی از آن‌ها خود را منفجر کرد».

سی ان ان ترک در این خصوص نوشت، «علی یرلی کایا» وزیر کشور ترکیه با تأکید بر تروریستی بودن این انفجار گفت: «در حدود ساعت ۱۰:۰۰ به وقت تهران، دو تروریست، خودرویی را به مقابل درب ورودی اداره کل امنیت وزارت امور کشور راندند تا بمبی را منفجر کنند. یکی از تروریست‌ها خود را منفجرکرد و حمله دومی خنثی شد».

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش کرد که دادستانی آنکارا تحقیقاتی را درباره حمله تروریستی در مقابل اداره کل امنیت وزارت کشور آغاز کرده و ممنوعیت پخش و دسترسی به محتوای مرتبط با این حادثه را صادر کرد.

وزارت دادگستری ترکیه در واکنش به این حمله تروریستی گفته است که این حمله تروریستی مانع از ادامه مبارزه آنکارا با تروریسم نخواهد شد.

شبکه راشاتودی گزارش کرد که این حمله تروریستی درست در روزی رخ داده است که پارلمان ترکیه قرار بود امروز پس از تعطیلات تابستانی، مجدداً‌ تشکیل جلسه دهد.

در نوامبر سال گذشته میلادی، انفجاری در یک منطقه پر رفت‌ و آمد در مرکز استانبول که بزرگ‌ترین شهر ترکیه محسوب می‌شود، رخ داد که در نتیجه آن هشت نفر از جمله دو کودک جان باختند. مقام‌های ترکیه، گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» (حزب کارگران کردستان) و «ی پ گ» (شبه‌نظامیان کرد سوریه) را عامل این حمله دانستند که البته پ ک ک هرگونه مشارکت در این عملیات تروریستی را رد کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar