نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
آشپزی من

بورک پفکی خوشمزه و ساده به روش ترکیه ای

منبع
آخرين خبر
بروزرسانی
بورک پفکی خوشمزه و ساده به روش ترکیه ای

آخرین خبر/ بورک پفکی یکی از انواع پیش غذاهای خوشمزه و ساده کشور ترکیه است که با طعم های متنوعی درست می شود.

مواد لازم بورک پفکی
تخم مرغ۱ عدد
ماست۴ قاشق غذاخوری
نمک۱ قاشق چایخوری
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
آرد۲ لیوان
تخم خرفه۱ قاشق مرباخوری
طرز تهیه بورک پفکی 
مرحله اول
برای تهیه بورک پفکی خوشمزه ابتدای کار تخم مرغ را درون یک کاسه مناسب اضافه می کنیم، سپس با دور تند همزن برقی به هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شود. در ادامه ماست را به تخم مرغ اضافه می کنیم.
مرحله دوم
در این مرحله نمک و تخم خرفه را به تخم مرغ اضافه می کنیم و مجددا با دور تند همزن برقی در حد مخلوط شدن هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه آرد و بکینگ پودر را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم. 
مرحله سوم
حالا مخلوط آرد را به تدریج به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف حاصل شود. در ادامه روی سطح کار را آرد پاشی می کنیم، سپس خمیر را چونه می گیریم و روی سطح کار قرار می دهیم.
مرحله چهارم
در این مرحله روی سطح خمیر را مقداری آرد می پاشیم و آنرا با وردنه به قطر یک سانتی متر باز می کنیم. در ادامه خمیر را با کاتر مثلثی قالب می زنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت متوسط قرار می دهیم.
مرحله پنجم
حالا تا اندازه ای که بورک ها درون روغن شناور بمانند روغن مایع می ریزیم و اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود. در ادامه خمیر های برش خورده را درون تابه قرار می دهیم و اجازه می دهیم کاملا سرخ شده و پفکی شوند.

مرحله ششم
در نهایت زمانی که بورک ها پف کردند و طلایی شدند آن ها را از تابه خارج می کنیم، سپس روی دستمال مخصوص آشپزخانه قرار می دهیم تا روغن اضافی آنها کشیده شود. در آخر بورک ها را با سس دلخواه سرو می کنیم. نوش جان.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره