ایرنا/ بارش‌های رگباری و پراکنده همراه با کاهش دما طی روزهای آینده در نیمه شمالی استان خراسان رضوی پیش‌بینی شده است.

زهرا آهنگرزاده، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: فردا یکشنبه همراه با گذر ابر بارش‌های رگباری باران در نیمه شمالی و جنوبی استان رخ می‌دهد.

وی افزود: روند افزایشی میانگین دما تا دو روز آینده در خراسان رضوی ادامه دارد و از روز دوشنبه هفته جاری شاهد روند کاهشی دما در استان خواهیم بود.

آهنگرزاده ادامه داد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۳۸ درجه سلسیوس پیش بینی شده است که فردا یک درجه افزایش دارد و روز دوشنبه به میزان هشت درجه افت کرده و به ۳۱ درجه خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای شبانه نیز طی این مدت در خراسان رضوی کاهش داشته است به طوری که کمینه دمای هوای مشهد از ۲۰ به ۱۶ درجه سلسیوس خواهد رسید.

وی افزود: وزش باد پدیده غالب استان خراسان رضوی است و از فردا وزش باد در مناطق مختلف این استان افزایش می یابد.

آهنگرزاده ادامه داد: طی این مدت وزش باد در برخی از نقاط استان خراسان رضوی شدید و همراه با کاهش کیفیت هوا و گرد و خاک پیش بینی شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: فریمان با کمینه دمای هوای ۱۴ درجه سلسیوس و سبزوار با بیشینه دمای هوای ۴۱ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان کلات با سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است‌.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar