ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: متاسفانه سن بیماری کرونا در شهرستان جهرم پایین آمده و ابتلای افراد به صورت خانوادگی شده که بسیار خطرناک است.

محمد رحمانیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم یکشنبه در جلسه ستاد شهرستانی کرونا با بیان اینکه استمرار دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان مهم است، بیان داشت: وضعیت شهرستان جهرم همچنان قرمز است و روزانه ۲۵۰ تست pcr و ۱۵۰ تست سریع گرفته می‌شود.
وی اظهار داشت: در تست سریع، آمار مبتلایان بین ۱۰ تا ۱۵درصد است که نشان‌دهنده این است که شهر همچنان بسیار آلوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ بیمار در بخش درمان بیماری کووید۱۹ بیمارستان پیمانیه بستری هستند، اظهار داشت: اگر روند ابتلا و بستری بیماران همچنان ادامه داشته باشند، قطعاً با کمبود  تخت بستری روبه‎‌رو خواهیم شد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان پیمانیه جهرم  ۱۰ بیمار بستری هستند که حال ۶ نفر از آنها وخیم است که در بین آنها دو بیمار با سن ۳۰ و ۴۵ ساله نیز وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه روزانه ۱۰۰ عدد داروی رمیدسیویر درجهرم استفاده می‌شود گفت: در حال حاضر در بیمارستان دو مادر باردار به کووید جهش یافته از نوع انگلیسی بستری شده‌اند که وضعیت تنفس یکی از آنها مساعد نیست.
رحمانیان با بیان اینکه آمار فوت شهرستان جهرم طی هفته‌های گذشته ‍‍‍‍‍‍پایین آمده است، اظهار کرد: البته آمار فوتی در بیمارستان‌ جهرم وجود دارد که اهل شهرستان های اطراف هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم تصریح کرد: اگرچه ممکن است فرد مبتلا به ویروس کرونا جهش یافته موسوم به انگلیسی در روزهای اول علامتی نداشته باشد، در هفته اول ‍۶۰درصد ریه اش درگیر این ویروس می‌شود.
وی با تشکر از اصناف شهرستان که همکاری ویژه برای کنترل بیماری داشته‌اند افزود: تعطیلی اصنافی که در گروه ۲، ۳ و ۴ هستند تا زمانی که وضعیت قرمز است ادامه دارد و محتمل است در صورت پایین آمدن آمار‍‍‍‍‍‍ اواخر هفته مجوز بازشدن مشاغل گروه ۲ و ۳ شهرستان نیز داده شود‍.
وی با بیان اینکه کنترل بیماری در مرکز شهر بسیار خوب انجام شده، اما نگران حاشیه شهر جهرم هستیم، تصریح کرد: وضعیت بخش سیمکان و  شهرستان خفر همچنان بحرانی است و کمتر از ۵۰درصد از مردم ساکن در مناطق حاشیه شهر و روستایی از ماسک استفاده می‌کنند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم، بخش‌های کردیان و مرکزی از دیگر مکان هایی است که ابتلای بیماری در آنجا همچنان بالاست.
وی ادامه داد: بیماریابی و غربالگری افراد در تمام بخش های شهرستان و همین طور شهرستان خفر در قالب طرح شهید سلیمانی در حال اجرا است.
رحمانیان تأکید کرد: توانستیم با انجام بیماریابی خانه به خانه توسط تیم مراقبت در منزل ناقلین بسیاری را شناسایی کنیم.
به گفته وی تاکنون یک هزار و ۲۰۰ دوز واکسن در جهرم تزریق شده است و دانشگاه علوم پزشکی جهرم یک هزار و 600 دوز واکسن دیگر در روزهای آینده دریافت خواهد کرد که به گروه‌هایی که در اولویت هستند تزریق می‌شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online