مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بیش از ۸۷ هزار دوز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است و به نوبت سایر گروه های پرخطر نیز واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه بزرگترین نگرانی کادر درمان استان اردبیل افزایش تعداد بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌ها در چند روز آینده می‌باشد اظهار کرد: سفرهای تابستانی آغاز شده و متأسفانه شاهد برپایی مراسم‌های عروسی و عزاداری بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.
وی از احتمال آغاز موج پنجم کرونا در هفته‌های آینده خبر داد و افزود: تبعات عدم استفاده از ماسک در ستادهای انتخاباتی و عدم رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی به زودی با بروز علائم کرونا در شهروندان خودنمایی خواهد کرد و در این زمینه سعی در افزایش تخت‌ها و امکانات در بیمارستان‌ها هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به تعداد واکسن‌های تزریق شده به گروه‌های پرخطر نیز اشاره کرد و گفت: تعداد واکسن‌های تزریق شده در نوبت اول بیش از ۶۵ هزار و ۷۸۷ دوز و در نوبت دوم ۱۸ هزار و ۷۱۲ دوز بوده است.
وی آمار کل واکسن‌های تزریق شده طی این مدت را ۸۷ هزار و ۴۹۹ دوز عنوان کرد و افزود: شهروندان از تجمع و ازدحام در محل تزریق واکسن خودداری نمایند چرا که با توجه با نوبت تزریق ساعات حضور در مکان مورد نظر به آنها پیامک خواهد شد.

 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today